Ważna informacja!

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA WPŁAT ZA POSIŁKI

W związku ze zmianą sposobu naliczania opłat

za obiady w stołówce szkolnej i dożywianie z terenu gminy

prosimy o niedokonywanie wpłat za posiłki na miesiąc KWIECIEŃ.

Informacja dotycząca nowego sposobu płatności:

nowy numer konta, kwota (pomniejszona o odpisy za MARZEC)

zostanie przekazana poprzez dziennik elektroniczny

w ostatnim tygodniu marca.

Najpiękniejszy stroik świąteczny 2019 - wyniki konkursu

Tradycją Szkoły Podstawowej w Korczynie jest organizowanie przed Świętami Bożego Narodzenia konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Celem konkursu jest pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej uczniów oraz umożliwienie zaprezentowania swoich talentów , jak również zachęcenie do kultywowania tradycji świątecznych. Opiekę nad zorganizowanym przedsięwzięciem sprawowała pani Dorota Jakubik – Głód.

Czytaj dalej

Jasełka 2019 w Szkole Podstawowej w Korczynie

Jest taki dzień,
Bardzo ciepły, choć grudniowy,
dzień zwykły dzień,
w którym gasną wszelkie spory(...)

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości i radości, z którym wiąże się wiele zwyczajów: choinka, śpiew kolęd i pastorałek, składanie sobie życzeń, dzielenie się opłatkiem. Jest to czas kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, mili i zapominają o troskach dnia codziennego. 19 grudnia w uroczystą atmosferę świąt Bożego Narodzenia naszą szkołę wprowadzili uczniowie klas pierwszych, przedstawiając jasełka pod opieką pań: Jolanty Kwiatkowskiej, Pauliny Biedki, Maksymiliany Polakowskiej oraz siostry katechetki Doroty Horodeckiej.

Czytaj dalej

Konkurs SKO pt. "Plan oszczędzania" rozstrzygnięty!

Umiejętność oszczędzania to sztuka, która nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy finansowej i prowadzenia skomplikowanych rozliczeń. Oszczędności nie biorą się z wykresów, ale przede wszystkim z nawyków w wydawaniu pieniędzy oraz życiowych priorytetów. Ktoś kiedyś powiedział, że "oszczędzać, to nie znaczy zarabiać więcej, a wydawać mniej". A co o oszczędzaniu wiedzą dzieci i młodzież? Okazuje się, że sporo. Dowodem tego są prace konkursowe wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Fredry w Korczynie. Opiekunowie Szkolnej Kasy Oszczędności zorganizowali w szkole kolejny konkurs o oszczędzaniu.Tym razem tematem przewodnim był plan oszczędzania na rok szkolny 2019/2020. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Korczynie. Zadaniem dzieci i młodzieży było wykonanie pracy plastycznej w formie plakatu lub tabelki, napisanie wiersza, lub opowiadania.

Konkurs "Plan oszczędzania" został ogłoszony w związku z obchodzonym 31 października Światowym Dniem Oszczędzania i trwał na przełomie listopada i grudnia  2019 roku. Dnia 18 grudnia 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród (gier planszowych, kolorowanek, kubków i gadżetów z logo SKO). Laureatami konkursu zostali uczniowie z klas: I b, II a, III b oraz V a.

Czytaj dalej

Mali cukiernicy - warsztaty pierniczkowe

Święta tuż, tuż, a w naszej salach pachnie bożonarodzeniowymi słodyczami. Dnia 17.12.2019 w szkole uczniowie klas I-III dekorowały świąteczne pierniczki, które pojawią się na wigilijnym stole lub zawisną na choineczkach .

Śpiewając kolędy wszyscy wzięliśmy się do pracy i najpiękniej jak potrafiliśmy lukrowaliśmy słodycze. Wyglądały bardzo ładnie i pysznie, w związku z tym nie mogliśmy się oprzeć i część z nich po prostu zjedliśmy.
Zapraszamy na krótką fotorelację z piernikowego dnia.

Czytaj dalej

Kinder+Sport

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Strzyżowie rozegrany został pierwszy z turniejów eliminacyjnych mających wyłonić finalistów wojewódzkich Ogólnopolskich Mistrzostw w minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport. W stawce kilkunastu zespołów z południowej części województwa bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej szkoły.

Czytaj dalej