Erasmus +

Erasmus +

Międzynarodowy projekt realizowany w latach 2017-2019 w szkole w Korczynie

Projekt realizowany jest w ramach programu Erasmus + Partnerstwa Strategiczne Szkół (dawniej Comenius – Współpraca Szkół). Koordynatorem i autorem projektu jest szkoła w Korczynie, a partnerami szkoły z: Granady (Hiszpania),  Palermo (Włochy), Saynatsalo (Finlandia) i Camyuva (Turcja).

Projekt, którego tytuł można by przetłumaczyć „Litery i cyfry pełne życia”, polegać ma na rozwijaniu takich podstawowych umiejętności jak czytanie, pisanie i liczenie, ale w powiązaniu z nowoczesnymi technologiami informatycznymi. Celem projektu jest dostarczenie uczniom odpowiednich przykładów, ciekawych kontekstów i wskazówek na temat korzystania z nowych technologii, tak aby rozwijali oni swoje umiejętności czytania, pisania i liczenia, a także  krytycznego myślenie i autonomii w uczeniu się. Chcemy stworzyć im możliwość rozwijania kombinacji podstawowych szkolnych umiejętności i umiejętności XXI wieku (praca zespołowa, rozwiązywanie problemów, zbieranie badań, zarządzanie czasem, synteza informacji, wykorzystanie narzędzi zaawansowanych). Jako, że projekt wymagał będzie ścisłej współpracy z uczniami z innych krajów, będzie okazją do poprawy umiejętności językowych i komunikacyjnych.  Co w konsekwencji pomoże uczniom zdobyć  pewności siebie i zwiększyć poczucie własnej wartości.

Głównym beneficjentem projektu będzie gimnazjalna klasa językowa, ale w części zadań uczestniczyć będą uczniowie ze starszych klas szkoły podstawowej i z innych kas gimnazjalnych. W ramach realizacji projektu planowane jest jedno nauczycielskie spotkanie robocze i trzy spotkania uczniów w szkołach partnerskich.

Do najważniejszych zadań projektowych należą:

  • założenie Klubu Czytelnika, recenzje książek
  • wspólne napisanie innej wersji części wydarzeń z popularnej książki (scenariusz)
  • wspólne przedstawienie na podstawie napisanego wcześniej scenariusza
  • głośne czytanie dzieciom
  • wspólna gra z elementami kodowania
  • ebook z ciekawymi zadaniami matematycznymi
  • olimpiada matematyczna

 

Adres strony projektowej: lettersandfigures.wixsite.com/erasmusplus.
Zapraszamy do odwiedzania smile

Tags: projekt, erasmus