Wigilijne spotkania klasowe 2023

Grudzień to czas świątecznych spotkań w gronie nie tylko rodziny, ale także przyjaciół i znajomych. Jedną z takich uroczystości jest właśnie WIGILIA KLASOWA. Tradycyjnie z tej okazji nasi uczniowie zbierają się w swoich salach, organizują wspólny poczęstunek, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. Jest to również czas wspólnego kolędowania, ciekawych rozmów, zacieśniania więzi.

To kolejna wspaniała tradycja, którą kultywujemy od wielu, wielu lat.

Czytaj dalej

Świąteczne stroiki - konkurs Samorządu Uczniowskiego

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Korczynie zorganizowali jak co roku konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. Tegoroczny konkurs wzbudził zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły, o czym świadczą liczne prace. Jury złożone z członków Samorządu Uczniowskiego oceniło 50 ozdób. Autorzy  najbardziej interesujących prac otrzymali z rąk pani dyrektor Doroty Półchłopek-Pleban nagrody w postaci voucherów do Empiku w wysokości 100 zł, 80 zł oraz 60 zł. Obdarowano również wyróżnionych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

Czytaj dalej

Świąteczne warsztaty piernikowe I-III

Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem oraz zdobienie pierniczków. Uczniowie klas I-III postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W tym tygodniu wszyscy biorą udział w warsztatach zdobienia pierników w pracowni kulinarnej (#laboratoriaprzyszlosci).

Czytaj dalej

Mikołajki w klasach IV-VIII

Uczniowie klas starszych, wraz z wychowawcami, zorganizowali spotkania mikołajkowe, podczas których wymieniali się drobnymi prezentami. Wcześniej losowali "swojego mikołajka" lub "swoją mikołajkę" (czyli osobę, którą mieli obdarować). Przy wyborze podarunków wykazali się dużą kreatywnością oraz pomysłowością i bawili się doskonale.

 

Czytaj dalej

Spotkanie uczniów klas I-III z Mikołajem

Dziś uczniowie najmłodszych klas z wypiekami na twarzy witali Świętego Mikołaja. Śpiewali piękne piosenki, recytowali wiersze i zadawali pytania: Skąd przybył? Czym przyjechał? Ile ma lat? Skąd ma tyle prezentów? Najważniejsze jednak, że ostatecznie wszystkie podarunki trafiły właśnie do nich i radości nie było końca.
Oczywiście, jak co roku,  Świętemu Mikołajowi obiecujemy, że będziemy bardzo grzeczni i już dziś odliczamy dni do naszego kolejnego spotkania.

 

Czytaj dalej

Ślubowania dzisiaj dzień - Pasowanie na ucznia 2023

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka. Uczniowie, ubrani w piękne, galowe stroje, w obecności rodziców, zaproszonych gości oraz wychowawczyń, 14 listopada 2023r. zostali oficjalnie włączeni do grona członków społeczności Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły - Artur Stodolak.

 

Czytaj dalej