Jasełka 2019 w Szkole Podstawowej w Korczynie

Jest taki dzień,
Bardzo ciepły, choć grudniowy,
dzień zwykły dzień,
w którym gasną wszelkie spory(...)

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości i radości, z którym wiąże się wiele zwyczajów: choinka, śpiew kolęd i pastorałek, składanie sobie życzeń, dzielenie się opłatkiem. Jest to czas kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, mili i zapominają o troskach dnia codziennego. 19 grudnia w uroczystą atmosferę świąt Bożego Narodzenia naszą szkołę wprowadzili uczniowie klas pierwszych, przedstawiając jasełka pod opieką pań: Jolanty Kwiatkowskiej, Pauliny Biedki, Maksymiliany Polakowskiej oraz siostry katechetki Doroty Horodeckiej.

Czytaj dalej

Dzień Niepodległości w Szkole Podstawowej w Korczynie

Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc,
aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość,
uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne,
szczególnie o to dobro, jakim jest wolna Ojczyzna.

Św. Jan Paweł II

W dniu 12 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Korczynie odbyła się uroczystość z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Okolicznościową akademię przygotowali uczniowie klas IV-VIII pod opieką nauczycieli: Anny Grzesik, Jacka Zycha oraz Jerzego Wojnara. Oprawę muzyczną przygotował Andrzej Flis, a dekorację – Wojciech Świder. W obchodach rocznicy wzięli udział dyrektor Artur Stodolak, wicedyrektor Dorota Półchłopek-Pleban oraz cała społeczność szkolna.

Czytaj dalej

Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie

17 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania dzieci z klas pierwszych na uczniów. W obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości i rodziców pierwszoklasiści przedstawili wspaniały program artystyczny. Dzieci przygotowywały się do tego wydarzenia pod okiem swoich wychowawczyń od początku roku szkolnego. Uczyły się dzielnie tekstów wierszy i wesołych piosenek, wytrwale ćwiczyły kroki tańców podczas prób. Wykazały się również znajomością podstawowych wiadomości o Polsce oraz o zasadach zachowania się w szkole. Błyskotliwie odpowiadały na pytania zadawane przez prowadzące uroczystość wychowawczynie.

Czytaj dalej

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 11. września 2019 r. w murach korczyńskiej szkoły miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Jak co roku, cała społeczność szkolna miała przyjemność świętować ważne dla środowiska oświatowego wydarzenie, jakim jest Dzień Edukacji Narodowej. 

Uroczystą akademię rozpoczął dyrektor szkoły - Artur Stodolak, który przywitał wszystkich obecnych w tym zaproszonych gości: wójta gminy Korczyna – Jana Zycha, kierownika GZEA i radnego powiatu krośnieńskiego – Adolfa Kasprzyka, przewodniczącego Rady Rodziców – Wojciecha Ignarskiego, nauczycieli i pracowników emerytowanych szkoły. Dyrektor podkreślił znaczenie oświaty w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia oraz historyczne znaczenie utworzenia Komisji Edukacji Narodowej 14 października 1773 r. Podziękował również nauczycielom za trud, jaki wkładają w wykonywanie swoich obowiązków.

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 2 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Korczynie rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. Zainaugurowano go uroczystą mszą świętą w sanktuarium św. bpa J. S. Pelczara. Następnie dyrektor placówki, Artur Stodolak przed budynkiem szkolnym powitał licznie zgromadzonych uczniów, ich rodziców i wszystkich pracowników szkoły. Podziękował także za przybycie zaproszonym gościom.

Dyrektor wyraził nadzieję, że rozpoczynający się rok szkolny upłynie w miłej, przyjaznej atmosferze oraz będzie obfitował w liczne sukcesy na płaszczyźnie dydaktycznej oraz wychowawczej. Przypomniał, że uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej na dotychczasowych zasadach będą otrzymywali bezpłatne podręczniki i ćwiczenia do obowiązujących zajęć edukacyjnych.

Czytaj dalej