Narodowe Święto Niepodległości 2021

 

(…) Moja Ojczyzna to historia,
Pamięć o poległych za nasz kraj,
Pamięć o tysiącach bohaterów
Niezłomnych jak stal!

11 listopada 2021r. obchodziliśmy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla nas - Polaków to  jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów - niewoli naznaczonej walką i cierpieniem - nasz kraj odzyskał niepodległość.
W przeddzień obchodów tego wydarzenia, wspólnie ze społecznością uczniowską naszej szkoły uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  W tym roku, ze względu na obostrzenia, akademia przybrała charakter audycji  radiowej.

Czytaj dalej

Pasowanie na ucznia 2021

Pasowanie na ucznia to szczególny dzień, który na długo pozostaje w pamięci każdego pierwszoklasisty. Tegoroczna październikowa uroczystość ze względu na obostrzenia związane z epidemią odbyła się oddzielnie dla każdej z trzech klas. Podczas programu artystycznego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.

Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali, było ślubowanie oraz pasowanie symbolicznym ołówkiem przez Pana Dyrektora Artura Stodolaka. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie. Na zakończenie ceremonii uczniowie otrzymali dyplomy i upominki, a potem udali się na słodki poczęstunek.

Czytaj dalej

Dzień Edukacji Narodowej 2021

Dnia 13. października 2021 r. w Szkole Podstawowej w Korczynie miała miejsce audycja radiowa z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przez szkolny radiowęzeł zaprezentowali uczniowie z klasy 7a: Laura Chodak, Zuzanna Gonet, Natalia Guzik, Aleksandra Szmyd i Alan Prajznar oraz uczennice ze szkolnego koła teatralnego: Martyna Moskal z kl. 8f, Anna Paradysz i Julia Kwolek z kl. 8b.  Nie zabrakło serdecznych życzeń i podziękowań dla dyrekcji oraz nauczycieli za przekazywaną wiedzę i mądrość, za pokazanie, że i porażki mogą każdego z nas czegoś nauczyć, za zachęcanie uczniów do twórczego myślenia i za dodawanie odwagi do tego, aby pytać. Dodatkowo audycja została urozmaicona  humorystycznym słuchowiskiem pt. "Awans zawodowy nauczyciela".

Czytaj dalej

Dzień Papieski

 "Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi"

Dzień 16 października, czyli rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża, z inicjatywy Biskupów polskich stał się dorocznym świętem. Od 21 lat obchodzony jest w niedzielę poprzedzającą go tak zwany Dzień Papieski. W tym roku obchodzony był pod hasłem "Nie lękajcie się". W związku z tak doniosłym dniem została przygotowana w naszej szkole wystawa ukazująca życie i nauczanie świętego Jana Pawła II . Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami mogli również przez radiowęzeł wysłuchać montażu słowno- muzycznego na temat odwagi w mężnym przyznawaniu się do wiary i Chrystusa, podczas audycji, która odbyła się w  piątek 8 października poprowadzona przez uczniów klasy 7a: Izabelę Gazdę, Laurę Chodak, Aleksandrę Wilk, Nikolę Marczak i Alana Prajznar pod opieką katechetów.

Czytaj dalej

Rocznica września 1939 roku w Szkole Podstawowej w Korczynie

17 września w naszej szkole wspominaliśmy o 82. rocznicy napaści Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę. Zbyt krótki okres wolności "okutych w powiciu" pokoleń nie pozwolił na realizację planów, które miały z II Rzeczypospolitej uczynić ognisko idei modernizacyjnych dla Europy. Stąd polski wrzesień 1939 roku jest symbolem końca pewnej epoki w kulturze – triumfu brutalnego despotyzmu nad ideą wolnościową.

Pamięć o tym dramatyzmie europejskiej historii jest najistotniejszym elementem polskiej idei państwowej, dlatego w naszej szkole – jak co roku – odbyła się uroczystość poświęcona tym wydarzeniom. Po Mazurku Dąbrowskiego uczniowie wysłuchali audycji, którą przez szkolny radiowęzeł zaprezentowali: Weronika Gonet i Anna Paradysz z klasy VIII b, Lena Moskal z klasy VIII c i Mikołaj Szczygieł z klasy VI b.

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Dnia 1. września 2021 roku w Szkole Podstawowej w Korczynie rozpoczął się nowy rok szkolny. W dwudziestu siedmiu oddziałach naukę zaczęło 531 uczniów. W związku z obostrzeniami, uczniowie udali się do wyznaczonych sal na spotkanie z wychowawcami. Po powitaniu zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa związanymi z zagrożeniem epidemicznym.
Liczymy na to, że uczniowie i nauczyciele będą bez przeszkód spotykać się na zajęciach stacjonarnych aż do przyszłych wakacji.