8 marca – Dzień Kobiet

"Raz do roku jest taki dzień,
który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki,
w dniu tym dostają pachnące kwiatki."

8 marca to wyjątkowy dzień w naszej szkole, dzień pełen uśmiechu i radości. Nie może być inny, bo to "Dzień Kobiet", święto wszystkich Pań, tych dorosłych i tych najmłodszych. Na tę szczególną okazję uczniowie kl. I c, pod opieką wychowawczyni - Jolanty Kwiatkowskiej, przygotowali wspaniały program artystyczny.

Czytaj dalej

Zabawa karnawałowa 2023

Bal karnawałowy  to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

11 stycznia już od rana świętowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Dzieci przebrane były w bajeczne stroje i świetnie się bawiły przy dźwiękach muzyki. Prowadzące zabawę animatorki wspaniale urozmaicały tańce ciekawymi konkursami. Była również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.

Czytaj dalej

Bajkowe jasełka

Święta Bożego Narodzenia to czas radości i miłości, z którym wiąże się wiele zwyczajów: strojenie choinki, kolędowanie, składanie sobie życzeń czy dzielenie się opłatkiem. W naszej szkole podtrzymujemy te tradycje i właśnie dlatego powstało tegoroczne przedstawienie świąteczne pt. "Bajkowe jasełka", które przygotowane zostało przez uczniów klas II a i II b pod kierunkiem pań: Elżbiety Pałki, Wioletty Wendy oraz Eweliny Bęben. W tej niekonwencjonalnej inscenizacji wystąpiły obok siebie postacie biblijne oraz baśniowe i bajkowe, a w świąteczny nastrój wprawiły widzów przepiękne kolędy, radosne pastorałki, a także wspaniałe dekoracje.

Czytaj dalej

Klasowe spotkania przy wigilijnym stole

Grudzień to czas świątecznych spotkań w gronie nie tylko rodziny, ale także przyjaciół i znajomych. Jedną z takich uroczystości jest właśnie WIGILIA KLASOWA. Tradycyjnie z tej okazji nasi uczniowie zbierają się w swoich salach, organizują wspólny poczęstunek, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. Jest to również czas wspólnego kolędowania, ciekawych rozmów, zacieśniania więzi. Aż żal kończyć te piękne, miłe i wzruszające spotkania.

Czytaj dalej

Koncert kolęd

Tradycja śpiewania kolęd jest nieodłącznym elementem okresu Świąt Bożego Narodzenia.

20 grudnia uczniowie klas IV- VIII, nauczyciele i dyrekcja zebrali się w stołówce szkolnej, by wysłuchać kolędowania. Koncert przygotowali uczniowie naszej szkoły: Julia Sajdak, Eliza Paradysz, Marysia Niżnik, Maja Półchłopek, Milena Prajzner, Milena Gonet, Zuzanna Gerlach, Aleksandra Czaja oraz Kacper Guzkiem, z którymi gościnnie wystąpił zespół "Song" działający przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym.

Młodzież zagrała i zaśpiewała tradycyjne polskie kolędy. Oczywiście wszyscy zebrani przyłączyli się do wspólnego kolędowania.

Bardzo dziękujemy za piękne wprowadzenie nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Narodowe Święto Niepodległości 2022

Przeszłość jest to dziś,
Tylko cokolwiek dalej

Cyprian Kamil Norwid

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

W następstwie działań zaborców w latach 1772, 1793 i 1795 Rzeczpospolita przestała istnieć na mapie Europy. Jednak dla Narodu Polskiego własne, suwerenne państwo było wartością najwyższą. Walka o niepodległość trwała ponad sto lat i naznaczona była ofiarą krwi przelanej w wojnach napoleońskich, w licznych zrywach niepodległościowych, w powstaniu listopadowym i styczniowym oraz na polach bitewnych I wojny światowej.

Czytaj dalej