Turniej KINDER+SPORT

Znakomity występ zaliczyli  młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej w Korczynie w drugim turnieju eliminacyjnym Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar KINDER+SPORT.  Zarówno w rywalizacji "dwójek" jak  i  "trójek" dotarli do finałów, w których musieli jednak uznać wyższość rewelacyjnie dysponowanych tego dnia zawodników Karpat Krosno.

Czytaj dalej

Najpiękniejszy stroik świąteczny 2019 - wyniki konkursu

Tradycją Szkoły Podstawowej w Korczynie jest organizowanie przed Świętami Bożego Narodzenia konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Celem konkursu jest pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej uczniów oraz umożliwienie zaprezentowania swoich talentów , jak również zachęcenie do kultywowania tradycji świątecznych. Opiekę nad zorganizowanym przedsięwzięciem sprawowała pani Dorota Jakubik – Głód.

Czytaj dalej

Konkurs SKO pt. "Plan oszczędzania" rozstrzygnięty!

Umiejętność oszczędzania to sztuka, która nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy finansowej i prowadzenia skomplikowanych rozliczeń. Oszczędności nie biorą się z wykresów, ale przede wszystkim z nawyków w wydawaniu pieniędzy oraz życiowych priorytetów. Ktoś kiedyś powiedział, że "oszczędzać, to nie znaczy zarabiać więcej, a wydawać mniej". A co o oszczędzaniu wiedzą dzieci i młodzież? Okazuje się, że sporo. Dowodem tego są prace konkursowe wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Fredry w Korczynie. Opiekunowie Szkolnej Kasy Oszczędności zorganizowali w szkole kolejny konkurs o oszczędzaniu.Tym razem tematem przewodnim był plan oszczędzania na rok szkolny 2019/2020. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Korczynie. Zadaniem dzieci i młodzieży było wykonanie pracy plastycznej w formie plakatu lub tabelki, napisanie wiersza, lub opowiadania.

Konkurs "Plan oszczędzania" został ogłoszony w związku z obchodzonym 31 października Światowym Dniem Oszczędzania i trwał na przełomie listopada i grudnia  2019 roku. Dnia 18 grudnia 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród (gier planszowych, kolorowanek, kubków i gadżetów z logo SKO). Laureatami konkursu zostali uczniowie z klas: I b, II a, III b oraz V a.

Czytaj dalej

Kinder+Sport

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Strzyżowie rozegrany został pierwszy z turniejów eliminacyjnych mających wyłonić finalistów wojewódzkich Ogólnopolskich Mistrzostw w minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport. W stawce kilkunastu zespołów z południowej części województwa bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej szkoły.

Czytaj dalej

Mikołajkowy Turniej Siatkówki o Puchar Dyrektora Szkoły

5. grudnia na parkiecie hali sportowej Szkoły Podstawowej w Korczynie rywalizowali młodzi adepci siatkówki w Turnieju Mikołajkowym o Puchar Dyrektora SP w Korczynie. Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn w kategorii "dwójek" oraz 6 drużyn w kategorii "trójek". Swoje reprezentacje wystawiły: SP w Korczynie, SP w Iskrzyni, SP nr 1 w Bieczu, SP nr 15 w Krośnie oraz KSS „Karpaty Krosno”.

Czytaj dalej

Konkurs SKO "Plan oszczędzania"

W związku z obchodzonym 31 października Światowym Dniem Oszczędzania ogłaszamy w Szkole Podstawowej w Korczynie 
KONKURS SKO "PLAN OSZCZĘDZANIA"

 1. Zadaniem konkursowym jest wykonanie planu oszczędzania na rok szkolny 2019/2020.
 2. Ważne jest określenie celu oszczędzania oraz w jaki sposób można zgromadzić daną sumę pieniędzy.
 3. Format pracy konkursowej: nie mniejszy niż A4 oraz nie większy niż A2.
 4. Forma pracy konkursowej: dowolna (opowiadanie, plakat, tabelka, itp).
 5. Termin oddania pracy: 2 grudnia 2019 r.
 6. Ocenie podlegać będzie estetyka pracy konkursowej, kreatywność, pomysłowość, dbałość o szczegóły, samodzielność wykonania pracy.
 7. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.
 8. Prace będą oceniane w trzech kategoriach:
  • klasy I – III,
  • klasy IV – VI,
  • klasy VII – VIII.
 9. Składanie podpisanych prac konkursowych (imię, nazwisko, klasa) w sali 226 u pani Anny Grzesik (opiekunki SKO w szkole) oraz uczennic klasy VIII: Zuzanny Jakubik i Joanny Fiejdasz.
 10. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w grudniu 2019 r. Zwycięzcy zostaną niezwłocznie poinformowani o terminie i miejscu rozdania nagród.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie
Organizatorzy

www.szkolneblogi.pl/blogi/sp-korczyna