Świąteczny turniej piłki siatkowej

Pomimo trwającej przerwy świątecznej uczniowie Szkoły Podstawowej w Korczynie odpowiedzieli na zaproszenie Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki i stawili się na Świątecznym Turnieju Czwórek Siatkarskich. W zawodach wystartowało dziesięć drużyn z Podkarpacia i Małopolski. Na parkiecie swoje umiejętności  zaprezentowała spora grupa uczniów korczyńskiej podstawówki.  Stojąca na dobrym poziomie rywalizacja dostarczyła jej uczestnikom sporo emocji. Nasza drużyna w składzie: Michał Janik, Olaf Moskal, Nataniel Prajsnar i Patryk Wojnar zakończyła zmagania na wysokim piątym miejscu. W turnieju zwyciężyła drużyna Karpat Mosir Krosno, w barwach których zagrało aż czterech naszych uczniów: Aleksander Pelczar, Miłosz Zych, Filip Gazda oraz Jan Wierdak. Ten ostatni został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Czytaj dalej

Bożonarodzeniowy konkurs Samorządu Uczniowskiego

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Korczynie zorganizowali jak co roku konkurs na najpiękniejszy stroik świąteczny. Opiekę nad przedsięwzięciem sprawowała pani Jolanta Michalik-Kozioł.

Tegoroczny konkurs wzbudził zainteresowanie wśród uczniów naszej szkoły, o czym świadczą liczne prace. Jury złożone z członków Samorządu Uczniowskiego oceniło 20 prac, wśród których wyłoniono trzy najbardziej interesujące.

Czytaj dalej

Siatkarskie zmagania

Miniony tydzień był niezwykle pracowity dla adeptów siatkówki reprezentujących Szkołę Podstawową w Korczynie. W Krośnie swoją dyspozycję w meczach z Karpatami sprawdzili chłopcy rywalizujący w "dwójkach". Nabrali cennego doświadczenia  przed zbliżającymi się turniejami Kinder+Sport.

11. grudnia w Dukli walczyły dziewczęta w nieco opóźnionym przez pandemię turnieju upamiętniającym Odzyskanie Niepodległości. W silnie obsadzonych zawodach uplasowały się na bardzo dobrym piątym miejscu. Drużyna wystąpiła w składzie: Nina Pelczar, Aleksandra Kidawa, Julia Półchłopek, Aleksandra Zych, Maja Pelczar, Zuzanna Malinowska, Izabela Gazda.

Czytaj dalej

Półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w unihokeju

9. grudnia w Bukowsku zapadły rozstrzygnięcia w półfinale wojewódzkim Igrzysk Dzieci w unihokeju. Po zaciętej walce, drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Korczynie zakończyła rywalizację na 4. miejscu ocierając się o awans do finału wojewódzkiego. Dziewczętom gratulujemy bardzo dobrej postawy.

Drużyna wystąpiła w składzie: Maja Pelczar, Izabela Gazda, Zuzanna Gonet, Aleksandra Wilk, Aleksandra Szmyd, Nikoletta Cieplik, Nicola Marczak.

 

Finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w badmintonie

W dniu 1. 12.2021 r. Szkoła Podstawowa w Straszęcinie gościła finalistów Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w badmintonie. W gronie najlepszych zespołów wyłonionych w eliminacjach znalazła się drużyna  ze Szkoły Podstawowej w Korczynie w składzie Jan Wierdak i Aleksander  Pelczar. Po emocjonujących rozgrywkach nasi chłopcy uplasowali się na 9. miejscu w województwie podkarpackim.  Gratulujemy naszym uczniom i życzymy sukcesów w kolejnych zawodach.  Informację przygotował: Hubert Wierdak.

Badminton - chłopcy z awansem

W dniu 19. listopada w hali sportowej w Czaszynie rozegrano półfinał wojewódzki w badmintonie chłopców. Drużyna Szkoły Podstawowej w Korczynie w składzie Jan Wierdak i Aleksander Pelczar zanotowała bardzo dobry występ. Przegrywając jedynie jedno spotkanie w turnieju, pewnie zameldowali się w Finale Wojewódzkim. Trzymamy kciuki za jak najlepszy występ w Straszęcinie. Informację przygotował: H.Wierdak.

Czytaj dalej