XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

1 października 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Korczynie wzięli udział w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, której jak co roku przyświecało hasło:

"Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają".

Czytaj dalej

Wirtualny Świat, Realne Wyzwania - Jestem Bezpieczny w Sieci

Jak bezpiecznie mam pracować, by od tego nie zwariować?
Ten laptopik mój kochany, jest nam wszystkim dobrze znany.
Lubię wchodzić tu i ówdzie, trochę pograć i pośpiewać
coś poczytać - pooglądać.
Lecz co wolę - Kto mi powie?
Ja chcę w szkole w mojej klasie być w realu a nie transie.
Milena Pawłowska klasa III a

Konkurs pt. "Wirtualny Świat, Realne Wyzwania - Jestem Bezpieczny w Sieci" w Szkole Podstawowej w Korczynie rozstrzygnięty!
Umiejętność świadomego korzystania z zasobów Internetu oraz nowinek technologicznych to sztuka, która wymaga od nas nie tylko wiedzy, ale i rozwagi. „Zanim staniesz się zbyt oczarowany ślicznymi gadżetami i hipnotyzującymi obrazami wideo, pozwól, że przypomnę Ci, że informacja to nie wiedza, wiedza to nie mądrość, a mądrość to nie przewidywanie. Każda wyrasta z kolejnej, a potrzebujemy ich wszystkich”, to rada udzielona przez brytyjskiego pisarza fantastycznonaukowego Arthura C. Clarke'a, który był dwukrotnie nominowany do Nagrody Nobla. A co o komputerach i zachowaniu w Internecie wiedzą dzieci i młodzież? Okazuje się, że sporo. Dowodem tego są prace konkursowe wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Fredry w Korczynie. Zadaniem dzieci i młodzieży było wykonanie pracy plastycznej w formie plakatu i ułożenie rymowanki.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

Pomimo zawieszenia zajęć w szkołach Konkurs Kangur Matematyczny został przeprowadzony.
Uczniowie w pierwszym tygodniu czerwca rozwiązywali konkursowe testy przez Platformę Dzwonek.pl. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy stawili czoła tym nieco utrudnionym warunkom.

Czytaj dalej

Turniej KINDER+SPORT

Znakomity występ zaliczyli  młodzi siatkarze ze Szkoły Podstawowej w Korczynie w drugim turnieju eliminacyjnym Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar KINDER+SPORT.  Zarówno w rywalizacji "dwójek" jak  i  "trójek" dotarli do finałów, w których musieli jednak uznać wyższość rewelacyjnie dysponowanych tego dnia zawodników Karpat Krosno.

Czytaj dalej

Najpiękniejszy stroik świąteczny 2019 - wyniki konkursu

Tradycją Szkoły Podstawowej w Korczynie jest organizowanie przed Świętami Bożego Narodzenia konkursu na najpiękniejszy stroik świąteczny przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Celem konkursu jest pobudzenie wyobraźni i aktywności twórczej uczniów oraz umożliwienie zaprezentowania swoich talentów , jak również zachęcenie do kultywowania tradycji świątecznych. Opiekę nad zorganizowanym przedsięwzięciem sprawowała pani Dorota Jakubik – Głód.

Czytaj dalej