Młodzież czyta bajki dzieciom w przedszkolu w Korczynie

Dnia 21 września br. uczniowie klasy III c  Gimnazjum w Korczynie odwiedzili dzieci w miejscowym przedszkolu im. Misia Uszatka. Celem tej wizyty było głośne czytanie dzieciom – zadanie będące kolejnym etapem realizacji projektu Eramus + pt. "Letters & Figures Alive".

W pierwszym rok projektu koncentrowaliśmy się na promowaniu czytania. Przygotowanych zostało kilka gazetek szkolnych, założony został internetowy Klub Książki, przygotowano zakładki i przypinki dla aktywnych czytelników. Uczniowie z grupy Erasmus+ pisali recenzje przeczytanych książek, najpierw w języku polskim, a potem angielskim, gdyż  udostępniali je uczniom ze szkół partnerskich. Często korzystaliśmy z pomocy Gminnej Biblioteki Publicznej, dzięki której mieliśmy dostęp do różnych materiałów promocyjnych.

Przed odwiedzeniem przedszkola gimnazjaliści wybrali bajki w bibliotece w Korczynie i przygotowali się do głośnej lektury podczas spotkania z małymi czytelnikami. Dużo też rozmawialiśmy o tym, jakie znaczenie ma przyzwyczajanie małych dzieci do książek, o tym, że odpowiednia literatura daje dzieciom dobre wzorce zachowania, stymulując dziecięcą wyobraźnię. Uczniowie gimnazjum odwiedzili różne grupy wiekowe w przedszkolu i wszędzie spotkali się z ciepłym przycięciem.

Dzieci były zachwycone, że lektorami byli ich starsi koledzy. Spotkanie bardzo im się podobało i zaprosili młodzież na następne. Również gimnazjaliści pozytywnie ocenili akcję czytelniczą  i obiecali pojawić się ponownie.

 

Anna Waśko,
koordynator projektu
"Letters & Figures Alive"

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: erasmus, przedszkole