• Start
  • Turystyka i wypoczynek

W stolicy Węgier i nie tylko - Wycieczka do Budapesztu

6 czerwca z samego rana uczniowie klas ósmych oraz szóstych wraz z opiekunami (Konradem Kuligą, Hubertem Wierdakiem, Anną Grzesik) wyruszyli w dwudniową podróż. Grupę żegnali rodzice, życząc szczęśliwej podróży i udanego wypoczynku. Wybór miejsca docelowego nie był przypadkowy - stolica i największe miasto Węgier, położone w północnej części kraju nad Dunajem. Pogoda była zmienna- piękna i słoneczna przeplatała się z deszczem. Na szczęście naszym uczniom aura sprzyjała.

Zwiedzanie Budapesztu z przewodnikiem pierwszego dnia było niezwykle ciekawe. Pani Maria opowiadała o Placu Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia (nazywanym też Placem Milenijnym lub Placem Tysiąclecia), jednym z największych placów w Budapeszcie. Najważniejszym obiektem na Placu jest Pomnik Tysiąclecia, którego budowę rozpoczęto w 1896 r. - ukazuje on w symboliczny sposób 1000 lat dziejów państwa i narodu węgierskiego.

 

Czytaj dalej

Wycieczka klas czwartych - PCN Łukasiewicz 2023

18 maja nasi czwartoklasiści udali się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym odwiedzonym przez nich miejscem było Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz". Utworzone nieopodal Rzeszowa centrum nauki to obiekt nowej generacji oraz przestrzeń dla umysłu. Nasi czwartoklasiści mogli tu podziwiać wspaniałe ekspozycje, które poznawali nie tylko za pomocą rąk i wzroku, ale również słuchu, dotyku i całego ciała w ruchu. Niektóre eksponaty umożliwiły im wejście w odpowiednie role (np. pilota, mechanika czy kontrolera ruchu). Następnie dzieci wcieliły się w role biologów, chemików oraz konstruktorów, biorąc udział w warsztatach tematycznych.

 

Czytaj dalej

Sprawozdanie ze szkolnej wycieczki do Warszawy

Dnia 4,5 maja 2023 r. uczniowie klas7b,7c,8b i 8c Szkoły Podstawowej w Korczynie wraz z opiekunami udali się na dwudniową wycieczkę do naszej pięknej stolicy- Warszawy. Grupa liczyła 50 dzieci oraz 4 wychowawców. O godzinie 2.30 zebraliśmy się pod szkołą, aby wyruszyć w kilkugodzinową podróż. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie mogli obejrzeć zdjęcia, rekwizyty i film. Następnie wysłuchali pani przewodnik, która w obrazowy sposób przedstawiła historię wystąpienia zbrojnego przeciwko okupującym Warszawę wojskom niemieckim zorganizowane przez AK w ramach akcji "Burza".

Następnie wraz z pilotem wycieczki udaliśmy się na warszawską starówkę, gdzie mogliśmy podziwiać barokowo- klasycystyczny Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy, Muzeum Warszawy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Pałac Prezydencki oraz Izbę Pamięci Generała Kuklińskiego. Później udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się ponad 300 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzenie wiedzy i wyjaśnienie wielu zjawisk.

Czytaj dalej

Narty Dzieciom

8 lutego 2023 r. grupa uczniów z naszej szkoły, pod opieką nauczycieli, wyjechała na narty do Ośrodka Narciarskiego Kiczera – Puławy w ramach programy "NARTY DZIECIOM".

Warunki do jazdy były wspaniałe. Część uczniów doskonaliła swoje umiejętności narciarskie, a niektórzy, pod okiem instruktorów, stawiali swoje pierwsze kroki na nartach. Całodzienny pobyt w ośrodku narciarskim, połączony z nauką jazdy, to dla dzieci i młodzieży świetny sposób na kształtowanie swojej sprawności fizycznej, a także charakteru i ambicji. Taki wyjazd sprzyja również integracji, ponieważ brali w nim udział uczniowie z różnych klas.

Czytaj dalej

Zimowisko w Szkole Podstawowej w Korczynie

Ferie zimowe to dla uczniów czas odpoczynku od obowiązków szkolnych. W pierwszym tygodniu, w dniach 16 – 20 stycznia 2023r., w Szkole Podstawowej w Korczynie po raz kolejny zorganizowane zostało zimowisko, w którym uczestniczyło 48 uczniów klas I – VI. Za organizację i opiekę nad dziećmi odpowiedzialni byli: Teresa Gazda, Agnieszka Guzek, Jolanta Kwiatkowska, Jacek Zych oraz Beata Janik-Czyż.

Na każdy dzień zimowiska zaplanowano dla podopiecznych wiele atrakcji, tak aby miło spędzili czas.

Czytaj dalej

20. DH Pagoda na trzydniowym biwaku w Bóbrce

30 września 2022r. harcerze 20. Drużyny Harcerskiej "Pagoda", działającej od lat przy Szkole Podstawowej w Korczynie, udali się na trzydniowy biwak harcerski do Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Bóbrce k.Krosna. Tematem przewodnim biwaku była integracja, uświadomienie wszystkim uczestnikom, że nikogo nie wolno odtrącać - bez względu na pochodzenie, wygląd, wiek, poglądy czy presję grupy.

Czytaj dalej