• Start
  • Turystyka i wypoczynek

Wyjazd na łyżwy - Sanok 2021

30 listopada 2021r. uczniowie z klas: VIII b , VIII c , VIII e  i VIII d po trudnych dniach  próbnych egzaminów ósmoklasisty mieli możliwość skorzystania z atrakcji oferowanych przez kryte lodowisko "Arena" w Sanoku. Amatorzy jazdy na lodzie udali się do Sanoka wraz z opiekunami: Januszem Paradyszem (organizatorem przedsięwzięcia),  Sabiną Mełech, Barbarą Moskal – Puz oraz Ewą Sikorą. Była to kolejna okazja do integracji międzyklasowej klas ósmych, popularyzacji aktywnego wypoczynku, doskonalenia sprawności fizycznej, rozwijania zainteresowania jazdą na łyżwach. Nasi uczniowie chętnie jeździli w większych grupach, a osoby bardziej doświadczone chętnie pomagały wszystkim początkującym łyżwiarzom. Czas szybko minął, wszyscy bawili się znakomicie. Zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do Korczyny. Informację przygotował: Janusz Paradysz.

Korczyński Rajd Niepodległości

Korczyński Rajd Niepodległości na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez Szkołę podstawową w Korczynie. Jak co roku grupa młodzieży pod przywództwem komandora rajdu Macieja Trzemżalskiego wyruszyła na szlak, aby uczcić rocznicę odzyskania niepodległości. Tegoroczna, podzielona na kilka etapów  trasa wiodła od pomnika przyrody "Skały Konfederatki" , przez wzgórze "Połom", "Zaginione Skałki" do Korczyny.

Czytaj dalej

VI Korczyński Bieg i Nordic Walking "Do Prządek"

25 września 2021 r. wolontariusze z naszej szkoły pomagali przy organizacji Szóstego Korczyńskiego Biegu i Nordic Walking "Do Prządek". Mieli przydzielone funkcje przy prowadzeniu zapisów sportowców, stali na orientacyjnych punktach i dbali o to, by każdy spragniony uczestnik biegu dostał kubek wody. Starali się także, aby na każdym odcinku trasy były zrobione pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj dalej

Wycieczka w Bieszczady - wrzesień 2021

16 września 2021 r. uczniowie klas VI b, VI c, oraz VII b ze Szkoły Podstawowej im. A. Fredry w Korczynie odbyli wycieczkę w Bieszczady. Pogoda była piękna.

Pierwszą atrakcją w całej podróży były drezyny rowerowe w Uhercach Mineralnych. Trasa liczyła 8,5 km długości i prowadziła z Uherzec do Olszanicy. Na początku była łatwa i przyjemna, ale pod koniec trasy, kiedy pojawiło się wzniesienie, wszyscy byli zmęczeni lecz szczęśliwi, że dali radę dotrzeć do celu. Następnym punktem naszej wycieczki było Jezioro Solińskie, po którym pływaliśmy statkiem. Widoki były piękne, a krajobraz zachwycający.

Czytaj dalej

Uczniowie z Korczyny na Zielonej Szkole w Rymanowie-Zdroju oraz w banku PKO BP

„Powiedz mi – zapomnę.
Pokaż mi – zapamiętam.
Pozwól mi działać – a zrozumiem.”

Konfucjusz

Zielona szkoła, z definicji, to forma realizacji programu nauczania, w trakcie kilkudniowego wyjazdu całego oddziału wraz z nauczycielami do miejscowości posiadających walory przyrodnicze lub uzdrowiskowe. Takim idealnym miejscem, w którym można ciekawie i miło spędzić czas, ucząc się i bawiąc, jest Dom Wczasów Dziecięcych w Rymanowie-Zdroju. Placówka ta stwarza warunki do realizacji celów edukacyjnych, wychowawczych i zdrowotnych. Jej celem jest wspieranie rodziny w wychowaniu młodego człowieka do otwartości i wrażliwości na innych, dbającego o swoje zdrowie, żyjącego w zgodzie z naturą, tolerancyjnego, umiejącego dokonać wyboru świadomie, zgodnie z uniwersalnymi zasadami etyki. Uczenie się przez przeżywanie przynosi wymierne efekty, dlatego w tym roku szkolnym zorganizowaliśmy dla uczniów pobyt w Domu Wczasów Dziecięcych. Dzięki temu nasi uczniowie mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody i pięknych zakątków naszego regionu, a jednocześnie możliwość przeżywania i działania.

Czytaj dalej

Migawki z pobytu na "Zielonej szkole" w Rymanowie Zdroju

Klasa IIa, 20-24 maja 2019

W poniedziałkowy słoneczny poranek wyruszyliśmy na spotkanie przygodzie. Gdy dotarliśmy na miejsce, przywitał nas przytulny ośrodek i sympatyczna kadra. Szybko rozlokowaliśmy  się w wyznaczonych pokojach i udaliśmy się na spotkanie organizacyjne, by poznać program pięciodniowego  pobytu w Rymanowie Zdroju.

Czytaj dalej