• Start
  • Turystyka i wypoczynek

Uczniowie z Korczyny na Zielonej Szkole w Zawoi

"Nauka to podróż,
która trwa przez całe życie.
Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,
na które warto poznać odpowiedzi"

Jim Stovall.

Uczenie się przez przeżywanie przynosi wymierne efekty, dlatego w czerwcu 2022 r. wychowawcy uczniów klasy 7 a (Anna Grzesik), klasy 7c (Hubert Wierdak) oraz klasy 8 d (Maciej Trzemżalski) zorganizowali dla swoich wychowanków pięciodniowy pobyt w Zawoi na tzw. zielonej szkole. Zielona szkoła, z definicji, to forma realizacji programu nauczania, w trakcie kilkudniowego wyjazdu całego oddziału wraz z nauczycielami do miejscowości posiadających walory przyrodnicze. Takim idealnym miejscem, w którym można ciekawie i miło spędzić czas, ucząc się i bawiąc, jest wieś Zawoja i dom wypoczynkowy Modrys.

Czytaj dalej

Wyjazd na narty - 20 stycznia 2022 r.

Wróciła, a właściwie to dopiero zawitała do nas zima, a wraz z nią długo wyczekiwane wyjazdy na narty. Program "Narty Dzieciom" wkomponował się w kalendarz naszych szkolnych imprez i od lat cieszy się wielką popularnością. Najmłodsi stawiają na nartach pierwsze kroki, ci starsi, bardziej zaawansowani doskonalą swoja technikę. Wyjazdy to także integracja całej społeczności szkolnej. Wspólna pasja, wzajemna pomoc, znakomicie budują relacje koleżeńsko – przyjacielskie.  Jak udał się ostatni wyjazd zobaczcie sami.

Czytaj dalej

Wyjazd na łyżwy - Sanok 2021

30 listopada 2021r. uczniowie z klas: VIII b , VIII c , VIII e  i VIII d po trudnych dniach  próbnych egzaminów ósmoklasisty mieli możliwość skorzystania z atrakcji oferowanych przez kryte lodowisko "Arena" w Sanoku. Amatorzy jazdy na lodzie udali się do Sanoka wraz z opiekunami: Januszem Paradyszem (organizatorem przedsięwzięcia),  Sabiną Mełech, Barbarą Moskal – Puz oraz Ewą Sikorą. Była to kolejna okazja do integracji międzyklasowej klas ósmych, popularyzacji aktywnego wypoczynku, doskonalenia sprawności fizycznej, rozwijania zainteresowania jazdą na łyżwach. Nasi uczniowie chętnie jeździli w większych grupach, a osoby bardziej doświadczone chętnie pomagały wszystkim początkującym łyżwiarzom. Czas szybko minął, wszyscy bawili się znakomicie. Zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do Korczyny. Informację przygotował: Janusz Paradysz.

Korczyński Rajd Niepodległości

Korczyński Rajd Niepodległości na stałe wpisał się w kalendarz imprez organizowanych przez Szkołę podstawową w Korczynie. Jak co roku grupa młodzieży pod przywództwem komandora rajdu Macieja Trzemżalskiego wyruszyła na szlak, aby uczcić rocznicę odzyskania niepodległości. Tegoroczna, podzielona na kilka etapów  trasa wiodła od pomnika przyrody "Skały Konfederatki" , przez wzgórze "Połom", "Zaginione Skałki" do Korczyny.

Czytaj dalej

VI Korczyński Bieg i Nordic Walking "Do Prządek"

25 września 2021 r. wolontariusze z naszej szkoły pomagali przy organizacji Szóstego Korczyńskiego Biegu i Nordic Walking "Do Prządek". Mieli przydzielone funkcje przy prowadzeniu zapisów sportowców, stali na orientacyjnych punktach i dbali o to, by każdy spragniony uczestnik biegu dostał kubek wody. Starali się także, aby na każdym odcinku trasy były zrobione pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj dalej

Wycieczka w Bieszczady - wrzesień 2021

16 września 2021 r. uczniowie klas VI b, VI c, oraz VII b ze Szkoły Podstawowej im. A. Fredry w Korczynie odbyli wycieczkę w Bieszczady. Pogoda była piękna.

Pierwszą atrakcją w całej podróży były drezyny rowerowe w Uhercach Mineralnych. Trasa liczyła 8,5 km długości i prowadziła z Uherzec do Olszanicy. Na początku była łatwa i przyjemna, ale pod koniec trasy, kiedy pojawiło się wzniesienie, wszyscy byli zmęczeni lecz szczęśliwi, że dali radę dotrzeć do celu. Następnym punktem naszej wycieczki było Jezioro Solińskie, po którym pływaliśmy statkiem. Widoki były piękne, a krajobraz zachwycający.

Czytaj dalej