Wielkanoc 2020


 Radosnych Świąt Wielkanocnych
przepełnionych pokojem, miłością i odpoczynkiem w gronie najbliższych.

Niech w tym podniosłym dniu zagości w Waszych sercach Zmartwychwstały Jezus Chrystus, odnowi Waszą wiarę i stanie się natchnieniem w codziennym życiu.

Wesołego Alleluja!

 

Spotkanie z podróżnikiem - Oman i ZEA

4 lutego  odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem . W tym roku Pan Maciej Kras  z firmy Trzask zaprezentował kraje arabskie - Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W krajach Bliskiego Wschodu nowoczesność spotyka się z tradycją i historią, której podwaliny stanowi islam. Krajobrazy pustyni kontrastują tam z zielonymi oazami, nadmorskimi plażami, nowoczesnymi miastami, sprawiając, że jest to wyjątkowy i niezapomniany świat. Dzięki bogactwu ropy naftowej regiony te w ostatnich dziesięcioleciach przeżywają bardzo szybki rozwój ekonomiczny, stają się też coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym. To dzięki przywódcom – sułtanowi Qaboosa ( zmarłemu w styczniu tego roku) i szejkowi Zayeda , którzy mając śmiałe wizje i duże środki, uczynili te kraje tym, czym są dzisiaj.

Czytaj dalej

Wychowankowie świetlicy SP w Korczynie koncertują dla Seniorów

„Każda radość , którą niesiemy innym,
zawsze do nas powróci…”

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych, tradycji i podniosłego nastroju. Jedną z nich jest kolędowanie. Dnia 31.01.2020 r. na zaproszenie wychowawców i wychowanków świetlicy Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie zawitali do szkoły wyjątkowi goście  - Seniorzy z Dziennego Domu Pobytu "Senior Wigor" w Korczynie.

Czytaj dalej

I Ty możesz zostać wolontariuszem!

15.01.2020 r. zakończyła się VIII edycja konkursu prowadzonego przez fundację "Dwa skrzydła anioła" - "Cukierek za życzliwość - i Ty możesz zostać wolontariuszem". W akcji tej uczestniczyło wiele szkół z całej Polski, w tym nasza.

Czytaj dalej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej w Korczynie

12 stycznia 2020 roku odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy z nas bez względu na wiek - mógł pomóc, chociażby przez wrzucenie do puszek wolontariuszy pieniędzy  nawet symbolicznej złotówki. Celem WOŚP-u jest ochrona i ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. Jak dotąd, dzięki tej akcji, ufundowano wiele nowoczesnych sprzętów medycznych dla szpitali w całej Polsce, w tym także dla szpitala w Krośnie czy w Rzeszowie.

Czytaj dalej

Uczniowie SP z Korczyny w sztabie WOŚP w Warszawie

Styczeń dla wielu z nas jest miesiącem przepełnionym radością, refleksjami, charakterystycznymi odczuciami oraz dalszym świętowaniem niezwykle pięknego czasu, jakim jest Boże Narodzenie. Dzięki temu wierzymy, że narodzony Pan Jezus rozpala w naszych sercach dar niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Nie bez powodu więc, miesiąc ten dla wielu osób, także przedstawicieli naszej szkoły, kojarzy się z niesieniem pomocy i pracą na rzecz potrzebujących.

Jak co roku, takiej działalności podjęły się osoby związane z naszą szkołą. W tym celu 15 grudnia 2019 roku opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu Pani Ewa Sikora z dwoma przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego Jakubem Buczkiem, Maciejem Stodolakiem, oraz osobami związanymi ze środowiskiem wolontariatu z Krosna i okolic, wybrali się do Miasta Stołecznego Warszawa w celu odwiedzenia siedziby Sztabu Generalnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj dalej