Oszczędzanie z SKO w Szkole Podstawowej w Korczynie

Umiejętność oszczędzania to sztuka, która nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy finansowej i prowadzenia skomplikowanych rozliczeń. Oszczędności nie biorą się z wykresów, ale przede wszystkim z nawyków w wydawaniu pieniędzy oraz życiowych priorytetów. Ktoś kiedyś powiedział, że „oszczędzać, to nie znaczy zarabiać więcej, a wydawać mniej”.

W Szkole Podstawowej w Korczynie im. A. Fredry w Korczynie działa SKO (Szkolna Kasa Oszczędności), w której zapisani są uczniowie, którzy nie ukończyli 13. roku życia. Każdy uczeń w SKO posiada dostęp do swojego konta przez Internet, dzięki czemu uczy się nim zarządzać. Wpłat i wypłat można dokonywać u szkolnego opiekuna SKO (Anny Grzesik). Każdego roku przeprowadzane są lekcje na temat oszczędzania, przedsiębiorczości i cyberbezpieczeństwa w szkole oraz wirtualnie na blogu SP Korczyna.

Czytaj dalej

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października 2020 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Korczynie wzięli udział w X Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

W tym roku zabawa przebiegała w innej formie niż zwykle, z racji obostrzeń epidemiologicznych. Uczniowie z klas 1-3 w swoich salach lekcyjnych rozwiązywali matematyczne łamigłówki. Natomiast uczniowie starszych klas pod opieką swoich nauczycieli matematyków, ubiegali się o tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, wykonując zadania na czas. Szkolne korytarze jak co roku zostały ozdobione plakatami, wykonanymi przez uczniów klas 4-6, promującymi naukę tabliczki mnożenia.

Czytaj dalej

Kilometry dobra

W ostatnim czasie nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej, pt. "Kilometry dobra"; Jej pomysłodawcą jest Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii. Na czym ona polega?

Przez trzy miesiące organizacje pozyskują środki na realizację swoich celów statutowych. Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa poprzez układanie ciągu monet o nominale 1 zł – stąd Kilometry Dobra. Tym razem te fundusze zostaną przeznaczone na konsultacje, terapie i warsztaty dla podopiecznych Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci. Każda wpłacona kwota zostaje przeliczona na kilometry dobra, tj. 22 złotych = 0,5 metra, 44 złotych = 1 metr itd.

Czytaj dalej

Wyślij pączka do Afryki

W lutym 2020 roku w naszej szkole odbyła się kolejna, ósma już, edycja akcji "Wyślij pączka do Afryki", która organizowana jest corocznie przez Fundację Kapucyni i Misje.

Przypomnijmy – celem  stowarzyszenia jest poprawa warunków życia ludzi mieszkających w Afryce, a dokładniej – w Czadzie i Republice Środkowej Afryki. Kapucyni robią to już od 30 lat i w tym okresie wybudowali wiele szkół oraz studni w afrykańskich wioskach, a także – dokarmiali setki dzieci.

W tym roku, oprócz wyżej wymienionych celów, zamiarem braci jest również  pomoc medyczna dla dzieci.

Czytaj dalej

Spotkanie z podróżnikiem - Oman i ZEA

4 lutego  odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem . W tym roku Pan Maciej Kras  z firmy Trzask zaprezentował kraje arabskie - Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W krajach Bliskiego Wschodu nowoczesność spotyka się z tradycją i historią, której podwaliny stanowi islam. Krajobrazy pustyni kontrastują tam z zielonymi oazami, nadmorskimi plażami, nowoczesnymi miastami, sprawiając, że jest to wyjątkowy i niezapomniany świat. Dzięki bogactwu ropy naftowej regiony te w ostatnich dziesięcioleciach przeżywają bardzo szybki rozwój ekonomiczny, stają się też coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym. To dzięki przywódcom – sułtanowi Qaboosa ( zmarłemu w styczniu tego roku) i szejkowi Zayeda , którzy mając śmiałe wizje i duże środki, uczynili te kraje tym, czym są dzisiaj.

Czytaj dalej

Wychowankowie świetlicy SP w Korczynie koncertują dla Seniorów

„Każda radość , którą niesiemy innym,
zawsze do nas powróci…”

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych, tradycji i podniosłego nastroju. Jedną z nich jest kolędowanie. Dnia 31.01.2020 r. na zaproszenie wychowawców i wychowanków świetlicy Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie zawitali do szkoły wyjątkowi goście  - Seniorzy z Dziennego Domu Pobytu "Senior Wigor" w Korczynie.

Czytaj dalej