Piknik Rodzinny 2023 - Powitanie wakacji

W niedzielę – 18 czerwca o godzinie 14.00 – na terenie obiektów korczyńskiej szkoły zrobiło się wesoło, gwarno i kolorowo, ponieważ tego dnia Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Korczynie oraz Wójt Gminy Korczyna zorganizowali dla lokalnej społeczności imprezę.

Piknik otworzył dyrektor - p. Artur Stodolak - przedstawiając liczne atrakcje oraz zapraszając do wspólnej zabawy.

Radosne świętowanie rozpoczęły występy szkolnych grup tanecznych przygotowywanych przez Monikę Wagę. Następnie zebrani mieli okazję obejrzeć i wysłuchać indywidualnych, a także grupowych występów, w których swoje zdolności oraz umiejętności zaprezentowali młodzi artyści z naszej szkoły.

 

Czytaj dalej

Egzamin na kartę rowerową 2023

W czerwcu uczniowie naszej szkoły, którzy chcieli uzyskać KARTĘ ROWEROWĄ, przystąpili do egzaminu. Składał się on z dwóch części. I - teoretyczna - sprawdzała wiedzę uczniów z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego (test online), II część sprawdzała umiejętności praktyczne, potrzebne do bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach publicznych.

Do części teoretycznej dzieci przygotowywały się podczas lekcji techniki, część praktyczna natomiast została przeprowadzona z udziałem policjantów Posterunku Policji w Korczynie - mł. asp. Grzegorza Półchłopka i mł. asp. Kamila Habrata oraz nauczycieli naszej szkoły: Magdaleny Potyrały i Huberta Wierdaka.

 

Czytaj dalej

Bajkowy Dzień Dziecka w naszej Szkole

1 czerwca Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawsze "bajkowe" przebranie. Dominującym kryterium oceny była pomysłowość i wkład pracy w przygotowanie stroju. Twórcy najlepszych kreacji zostali nagrodzeni:

  • I miejsce- Wiktoria Zimoch (5c)
  • II miejsce- Szymon Kielar (5a)
  • III miejsce- Milena Bienia (5c), Klaudia Urbanek (6a), Marcel Krasowski (1b), Gloria Kuźnar (1b), Amelia Wajda (1c), Łucja Wajda (1c), Maja Szymbara (1c).

Czytaj dalej

Egzamin ósmoklasisty 2023

W dniach 23 - 25 maja 2023r. 56 uczniów naszej szkoły przystąpiło do pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu.

23 maja egzaminem z języka polskiego rozpoczął się trwający 3 dni EGZAMIN ÓSMOKLASISTY. Rozwiązywanie zadań z tego przedmiotu uczniowie rozpoczęli się o godz. 9.00, a na pracę z arkuszem mieli 120 minut. W tej części egzaminu każdy z nich maksymalnie może uzyskać 45 punktów.

24 maja nasza młodzież zmierzyła się z królową nauk – matematyką. Tego dnia również rozpoczęli pracę o godz. 9.00, a na rozwiązanie zadań mieli 100 minut. Za tę część egzaminu będą mogli uzyskać 25 punktów.

Testem z języka obcego nowożytnego 25 maja zakończył się EGZAMIN ÓSMOKLASISTY. Nasi uczniowie wybrali język angielski i z zadaniami egzaminacyjnymi mierzyli się od godz.  9.00 do 10.30. Za ich rozwiązanie mogą uzyskać maksymalnie 55 punktów.

Czytaj dalej