Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 2021

Osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce, żeby go normalnie traktować.
Anna Dymna

W dniu 3 grudnia przypada Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, czyli tych, u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu. Są one spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowościami w budowie i funkcjonowaniu organizmu. Obchody tego dnia są również okazją do zwiększenia świadomości publicznej      o korzyściach płynących z integracji osób niepełnosprawnych w każdym aspekcie życia politycznego, społecznego, gospodarczego i kulturalnego.

Czytaj dalej

Wsparcie dla czworonożnych przyjaciół

W Szkole Podstawowej w Korczynie systematycznie odbywa się zbiórka karmy dla psów i kotów. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział w tej inicjatywie. Zebrane przysmaki dla czworonogów są na bieżąco przekazywane  do  "Krośnieńskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt w Krośnie".

Dziękujemy wszystkim, którym los zwierząt nie jest obojętny, ponieważ angażują się w takie przedsięwzięcia. Zachęcamy do dalszego udziału w realizacji naszego pomysłu. Informację przygotowała: Ewa Sikora.

Światełko pamięci 2021

Tradycyjnie, jak co roku, pod koniec października uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Korczynie przeprowadzili zbiórkę lampionów i zniczy, które w dniu Wszystkich Świętych zapłonęły na mogiłach żołnierskich korczyńskiego cmentarza. Pamięć o tych, którzy odeszli, oddając życie w obronie naszej ojczyzny - Polski, to nasz obowiązek, ale też wyraz czci i szacunku dla poległych. Zostaną oni na zawsze w sercach kolejnych pokoleń! Naszym zadaniem jest pielęgnowanie tej tradycji. Pamiętamy!

Organizatorem akcji była p. Alicja Pudło.

Zmiany w 20 DH Pagoda

W piątek 15.10.2021 r. w naszej drużynie 20 DH Pagoda im. hm. Stanisławy Urbanek działającej przy Szkole Podstawowej w Korczynie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie. Mianowicie po 7 latach celującego prowadzenia drużyny pwd. Małgorzata Prajsner zrzekła się funkcji drużynowej i przekazała ją w ręce pwd. Pauliny Boryki. 

To jeszcze nie koniec istotnych zmian, jakie zaszły w naszej drużynie podczas ostatniej zbiórki. Sam. Jagoda Półchłopek, sam. Zuzanna Jakubik oraz sam. Aleksandra Zych zostały naszymi nowymi przybocznymi, aby pomóc Paulinie spełniać jej nowe liczne obowiązki drużynowej. W wyniku tego wyżej wymienione druhny musiały się zrzec prowadzenia swoich zastępów, natomiast pion. Martyna Janik, pion. Natalia Janik i dh. Eliza Rzeszutek dostały szansę, aby wypróbować swoich sił w rolach nowych zastępowych. 

Czytaj dalej

Biały Marsz Milczenia

9 października 2021 r. wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Korczynie brali udział w drugim marszu milczenia, który odbył się w Krośnie pod hasłem "Milczący krzyk przeciw obojętności i brutalnej przemocy". Przemarsz rozpoczął się z Rynku w stronę ulicy Krakowskiej, do miejsca, gdzie został śmiertelnie pobity Remigiusz Lenik. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie "Czyń Dobro, Mimo Wszystko".

Czytaj dalej

Zajęcia taneczne 2021/2022

Informuję, że do szkoły wpłynęła oferta zajęć tanecznych w szkole na rok szkolny 2021/2022.

Proszę o zapoznanie się z programem zajęć tanecznych (w załączeniu).

Wypełnioną kartę zgłoszenia na zajęcia (w załączeniu) należy złożyć u wychowawcy klasy, w terminie do 8 października (piątek) 2021 r.

Załączniki: