Mali cukiernicy - warsztaty pierniczkowe

Święta tuż, tuż, a w naszej salach pachnie bożonarodzeniowymi słodyczami. Dnia 17.12.2019 w szkole uczniowie klas I-III dekorowały świąteczne pierniczki, które pojawią się na wigilijnym stole lub zawisną na choineczkach .

Śpiewając kolędy wszyscy wzięliśmy się do pracy i najpiękniej jak potrafiliśmy lukrowaliśmy słodycze. Wyglądały bardzo ładnie i pysznie, w związku z tym nie mogliśmy się oprzeć i część z nich po prostu zjedliśmy.
Zapraszamy na krótką fotorelację z piernikowego dnia.

Czytaj dalej

Bezpieczna droga do szkoły – Poczuj się bezpiecznie

W Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie pierwsze rozmowy o bezpiecznej drodze do szkoły i z powrotem odbywają się zawsze na początku września. Tak też stało się w roku bieżącym, miało to miejsce podczas spotkań z wychowawcami w dniu inauguracji roku szkolnego oraz na zajęciach. Dzieci z klas pierwszych odbyły również tematyczny spacer po najbliższej okolicy. W plenerze oglądały różne miejsca przeznaczone do poruszania się pieszych - drogę z chodnikiem, drogę bez chodnika, przejście przez ulicę w oznakowanym miejscu lub w miejscach bez oznakowania. Wykonywały także ćwiczenia praktyczne - rozpoznawanie znaków, przechodzenie przez drogę.

Czytaj dalej

Szkoła do hymnu

Śpiewem społeczność Szkoły Podstawowej  w Korczynie uczciła Święto Niepodległości w ramach akcji "Szkoła do hymnu"

W piątek, 8 listopada w polskich szkołach odbyła się akcja "Szkoła do hymnu". Również i w naszej szkole o symbolicznej godzinie 11.11 nauczyciele i uczniowie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Wspólne śpiewanie to znak radości z odzyskanej 101 lat temu niepodległości, ale również zadanie dla współczesnych, ponieważ o wolność i niepodległość trzeba ciągle zabiegać, bo nie jest ona dana raz na zawsze.

Czytaj dalej

Szkolenie z pierwszej pomocy medycznej

W dniach 5 - 7 listopada 2019 roku gośćmi w naszej szkole byli ratownicy medyczni, którzy przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. W zajęciach brali  udział wszyscy uczniowie z klas I- VIII. Podczas szkolenia można się było dowiedzieć wielu ciekawych informacji z dziedziny ratownictwa przedmedycznego, np. kogo nie należy układać w tzw. „pozycji bezpiecznej” lub kiedy należy zacząć masaż serca, a także poznać różne  przykłady  postępowania podczas zagrożenia życia i zdrowia drugiej osoby. Oprócz części teoretycznej odbyły się również zajęcia praktyczne, podczas których uczniowie mogli poćwiczyć na fantomach resuscytację krążeniowo - oddechową, a także układanie człowieka w pozycji bezpiecznej.

Czytaj dalej

Z Korczyny do gwiazd

Szóstego września 2019 roku część korczyńskiej społeczności szkolnej i lokalnej - miłośnicy astronomii i astrofizyki - miała przyjemność uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu. Jednym z głównych priorytetów zorganizowania tego przedsięwzięcia była 120. rocznica urodzin korczynianina - Jana Winiarskiego - wybitnego astronoma, pasjonata nauk kosmicznych oraz eksperta w dziedzinie astronomii i astrofizyki. W murach korczyńskiej szkoły, oprócz licznie zgromadzonych gości, pojawili się  przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, którzy przez cały wieczór przedstawiali słuchaczom niezwykle interesujące informacje ze świata nauki zajmującej się badaniem ciał niebieskich.

Czytaj dalej

Uczniowie SP w Korczynie wolontariuszami akcji Pola Nadziei

Dnia 13 kwietnia 2019 roku społeczność Korczyny po raz kolejny włączyła się do ogólnoświatowej akcji Pola Nadziei. Jej celem jest szerzenie idei hospicyjnej, a także pozyskiwanie środków finansowych na opiekę nad chorymi w ostatnim okresie ich życia.

Organizatorem akcji na terenie naszej miejscowości była Szkoła Podstawowa w Korczynie. Wolontariusze - to uczniowie, którzy kwestowali koło kościoła w Korczynie. Wszyscy darczyńcy otrzymywali żonkila, przypominającego o ludziach, którzy cierpią i czekają na wsparcie.

Czytaj dalej