Kilometry dobra

W ostatnim czasie nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej, pt. "Kilometry dobra"; Jej pomysłodawcą jest Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii. Na czym ona polega?

Przez trzy miesiące organizacje pozyskują środki na realizację swoich celów statutowych. Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa poprzez układanie ciągu monet o nominale 1 zł – stąd Kilometry Dobra. Tym razem te fundusze zostaną przeznaczone na konsultacje, terapie i warsztaty dla podopiecznych Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci. Każda wpłacona kwota zostaje przeliczona na kilometry dobra, tj. 22 złotych = 0,5 metra, 44 złotych = 1 metr itd.

Czytaj dalej

Wyślij pączka do Afryki

W lutym 2020 roku w naszej szkole odbyła się kolejna, ósma już, edycja akcji "Wyślij pączka do Afryki", która organizowana jest corocznie przez Fundację Kapucyni i Misje.

Przypomnijmy – celem  stowarzyszenia jest poprawa warunków życia ludzi mieszkających w Afryce, a dokładniej – w Czadzie i Republice Środkowej Afryki. Kapucyni robią to już od 30 lat i w tym okresie wybudowali wiele szkół oraz studni w afrykańskich wioskach, a także – dokarmiali setki dzieci.

W tym roku, oprócz wyżej wymienionych celów, zamiarem braci jest również  pomoc medyczna dla dzieci.

Czytaj dalej

Spotkanie z podróżnikiem - Oman i ZEA

4 lutego  odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem . W tym roku Pan Maciej Kras  z firmy Trzask zaprezentował kraje arabskie - Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W krajach Bliskiego Wschodu nowoczesność spotyka się z tradycją i historią, której podwaliny stanowi islam. Krajobrazy pustyni kontrastują tam z zielonymi oazami, nadmorskimi plażami, nowoczesnymi miastami, sprawiając, że jest to wyjątkowy i niezapomniany świat. Dzięki bogactwu ropy naftowej regiony te w ostatnich dziesięcioleciach przeżywają bardzo szybki rozwój ekonomiczny, stają się też coraz bardziej popularnym kierunkiem turystycznym. To dzięki przywódcom – sułtanowi Qaboosa ( zmarłemu w styczniu tego roku) i szejkowi Zayeda , którzy mając śmiałe wizje i duże środki, uczynili te kraje tym, czym są dzisiaj.

Czytaj dalej

Wychowankowie świetlicy SP w Korczynie koncertują dla Seniorów

„Każda radość , którą niesiemy innym,
zawsze do nas powróci…”

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych, tradycji i podniosłego nastroju. Jedną z nich jest kolędowanie. Dnia 31.01.2020 r. na zaproszenie wychowawców i wychowanków świetlicy Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie zawitali do szkoły wyjątkowi goście  - Seniorzy z Dziennego Domu Pobytu "Senior Wigor" w Korczynie.

Czytaj dalej

I Ty możesz zostać wolontariuszem!

15.01.2020 r. zakończyła się VIII edycja konkursu prowadzonego przez fundację "Dwa skrzydła anioła" - "Cukierek za życzliwość - i Ty możesz zostać wolontariuszem". W akcji tej uczestniczyło wiele szkół z całej Polski, w tym nasza.

Czytaj dalej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej w Korczynie

12 stycznia 2020 roku odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy z nas bez względu na wiek - mógł pomóc, chociażby przez wrzucenie do puszek wolontariuszy pieniędzy  nawet symbolicznej złotówki. Celem WOŚP-u jest ochrona i ratowanie ludzkiego zdrowia i życia. Jak dotąd, dzięki tej akcji, ufundowano wiele nowoczesnych sprzętów medycznych dla szpitali w całej Polsce, w tym także dla szpitala w Krośnie czy w Rzeszowie.

Czytaj dalej