Bal gimnazjalny 2015

W sobotę, dnia 20 czerwca 2015 roku, w Zespole Szkół w Korczynie odbył się uroczysty bal gimnazjalny, który został zorganizowany przez trzecioklasistów oraz ich rodziców.

Bal rozpoczął się o godz.17.00. Wszystkich zgromadzonych przywitał  dyrektor ZS w Korczynie Artur Stodolak.

Na początku młodzież zatańczyła poloneza. Na szczęście taniec odbył się bez zbędnych potknięć, układ choreograficzny wypadł pięknie.

Kiedy skończyła się część oficjalna, wszyscy uczestnicy zjedli smaczny obiad, który dostarczył  sił i energii na najbliższe godziny zabawy.

Po obiedzie zostały odtworzone trzy wzruszające, pełne wspomnień prezentacje, które były przygotowane przez uczniów klas trzecich. Podczas ich oglądania nie zabrakło śmiechu i łez, ponieważ to właśnie wtedy przypomnieliśmy sobie 9 wspólnie spędzonych lat, a także uświadomiliśmy sobie, że nasza przygoda związana z ukochaną korczyńską szkołą powoli dobiega końca...

Pełni różnych emocji zaczęliśmy tańczyć. Na początku był to pełen radości taniec belgijski. Impreza rozkręciła się do tego stopnia, że nawet nasze wspaniałe wychowawczynie i    pan dyrektor przyłączyli się do wspólnej zabawy.

Następnie, zmęczeni tańcem powróciliśmy do stołów, przy których zjedliśmy jeszcze ciepłą szarlotkę z lodami… Było naprawdę pyszne!

Następnie zorganizowano wybory Królowej i Króla Balu. Z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników – wygrali: Aleksandra Morańda i Michał Gładysz.

Następnie każdy uczestnik balu otrzymał skromną pamiątkę – grupowe zdjęcie z I Komunii Świętej.

Później nasz kolega, Maciej Ginalski, zrobił nam pamiątkowe zdjęcia, zjedliśmy zapiekanki i ponownie wróciliśmy na parkiet. Część dziewcząt porzuciła wysokie obcasy i tańczyła boso.

Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Z wielkim smutkiem musieliśmy zakończyć naszą zabawę. Było tak wspaniale, że naprawdę trudno było  się rozstać, ponieważ mieliśmy świadomość, że w takim gronie spotkamy się już tylko kilka razy. Wszystko przemija, jednak zawsze pozostawia po sobie jakiś ślad! Stare ustępuje miejsca nowemu i w ten sposób funkcjonuje świat. Te dziewięć lat, ten bal, na zawsze pozostaną w pamięci każdego z nas...

Barbara Wajdowicz, uczennica klasy III a

Zdjęcia: Maciej Ginalski