Tramwaj zwany nienawiścią

Dnia 27 października  w Zespole Szkół w Korczynie odbyło się kolejne spotkanie z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krośnie. Organizacją wizyty zajęły się panie Jolanta Michalik-Kozioł, polonistka ZS w Korczynie oraz Kazimiera Wajda, wychowawczyni w SOSW w Krośnie. Społeczność szkolna  z Korczyny bardzo serdecznie przyjęła swoich gości.

 Na początku spotkania  dyrektor Zespołu Szkół w Korczynie - Artur Stodolak powitał zebranych  ciepłymi słowami. Następnie przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Weronika Jurczyk przedstawiła program spotkania i zaprosiła do obejrzenia spektaklu teatralnego zatytułowanego "Tramwaj zwany nienawiścią". Historia kilkorga ludzi podróżujących tramwajem przypomniała oglądającym o konieczności akceptacji człowieka bez względu na jego wygląd czy status społeczny oraz szanowania cudzych zdań i poglądów.

Po przedstawieniu zaproszono uczniów obu szkół do wspólnych gier i zabaw. Później, mimo drobnych trudności, udało się uczestnikom spotkania zatańczyć belgijkę i każdy świetnie się bawił. Następnie gimnazjaliści zaprosili gości na poczęstunek. Uczniowie z Korczyny przygotowali wiele wspaniałych ciast i innych smakołyków. Kiedy już wszyscy skosztowali słodkości, przyszła pora na karaoke. Początkowo uczestnicy konkurencji podchodzili do mikrofonu nieco nieśmiało, jednak po chwili wszyscy śpiewali, prezentując swoje umiejętności wokalne. Kolejną atrakcją spotkania była dyskoteka, podczas której  zarówno goście jak i gospodarze świetnie się bawili.

W końcu nadszedł czas rozstania. Dyrektor szkoły, nauczycielki oraz uczniowie Zespołu Szkół w Korczynie pożegnali wychowawców oraz kolegów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Krośnie, zapraszając ich ponownie do złożenia wizyty w naszej placówce.  Najpierw jednak zaplanowano wiosenne spotkanie w internacie SOSW w Krośnie. Do zobaczenia wkrótce!

Martyna Lepucka,  Jolanta Michalik-Kozioł

Tags: SOSW