Twoje życie - Twój wybór

16 czerwca 2015 roku wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Krośnie odwiedzili ponownie Zespół Szkół w Korczynie. Jak zwykle zostali bardzo ciepło powitani przez dyrektora ZS, Artura Stodolaka, nauczycielki: Jolantę Michalik-Kozioł, Agatę Gazdę oraz młodzież gimnazjalną.

Spotkanie nawiązywało do tematyki uzależnień i różnych zagrożeń czyhających na współczesnego nastolatka. Uczniowie gimnazjum przedstawili program artystyczny zatytułowany "Twoje życie - Twój wybór". Losy czworga bohaterów: narkomanki, studentki - imprezowiczki, piłkarza - piwosza oraz córki alkoholików przypomniały, jak łatwo stracić kontrolę nad własnym życiem i wpaść w sidła nałogu. Poważne, zadumane twarze uczestników spotkania  pozwoliły sądzić, iż ważne przesłanie zawarte w tym przedstawieniu trafiło do umysłów nie tylko gości, ale i korczyńskich gimnazjalistów.

Kolejnym punktem programu spotkania były gry i zabawy przygotowane przez naszą młodzież. Uczniowie obu szkół bawili się wspólnie podczas konkursów, rozwiązywali zagadki i rebusy, śpiewali piosenki. Różnorodne konkurencje, dzięki atrakcyjnym nagrodom przygotowanym przez gimnazjalistów, cieszyły się niesłabnącą popularnością.

Aktywne uczestnictwo w spotkaniu zaostrzyło apetyt młodzieży, która chętnie skorzystała z poczęstunku przygotowanego przez młodzież ZS w Korczynie. Następnie  uczniowie bawili się na świeżym powietrzu, grając w popularnego "ziemniaka", piłkę nożną oraz korzystając z placu zabaw.

Dyskoteka integracyjna, będąca finalnym elementem wizyty, wzbudziła wyjątkowy entuzjazm zarówno gości jak i gospodarzy, a znakomita zabawa trwała do godziny 20.00, kiedy to nastąpiło pożegnanie zaprzyjaźnionych uczniów. Kazimiera Wajda, wychowawczyni w SOSW podziękowała uczniom i opiekunom z Korczyny za prezenty, zabawny i pouczający program artystyczny oraz wyraziła nadzieję na ponowne spotkanie.

Jolanta Michalik-Kozioł

zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół w Korczynie

Tags: SOSW