Uczniowie SP w Korczynie na lodowisku w Sanoku

Dnia 31 października 2018 roku uczniowie klas IV a, VII b oraz VII c szkoły podstawowej mieli możliwość skorzystania z atrakcji oferowanych przez kryte lodowisko "Arena" w Sanoku. Miłośnicy jazdy na lodzie udali się do Sanoka wraz z opiekunami: Anną Grzesik (organizatorką przedsięwzięcia), Agnieszką Kowalczyk, Jolantą Michalik-Kozioł oraz Grzegorzem Gazdą.

Głównym celem wyjazdu była integracja zespołów klasowych, popularyzowanie aktywnego wypoczynku, doskonalenie sprawności fizycznej, rozwijanie zamiłowania do jazdy na łyżwach, utrwalenie podstawowych zasad bezpieczeństwa obowiązujących na lodowisku, pokonywanie własnych słabości i lęków, wzmacnianie właściwych postaw opartych na współpracy i szacunku oraz, oczywiście, dobra zabawa. Niektórzy stawiali swe pierwsze kroki na tafli, inni tylko doskonalili swoje umiejętności, ale wszyscy - uczniowie i opiekunowie bawili się znakomicie.

Po spaleniu kilkuset kalorii uczestnicy wyprawy mogli skorzystać z oferty sanockiej restauracji McDonald's. Następnie wszyscy, zadowoleni i uśmiechnięci, powrócili do domów.

Jolanta Michalik-Kozioł

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

 

Tags: lodowisko, Sanok