• Start
  • Konkursy i zawody
  • Ewa Gierlach i Paweł Szerszeń zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego

Ewa Gierlach i Paweł Szerszeń zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego

W dniu 20 października br. odbył się szkolny etap konkursu przedmiotowego z fizyki dla gimnazjalistów organizowany przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Po zmaganiach na terenie szkół do  etapu rejonowego zakwalifikowało się 191 uczniów z całego województwa podkarpackiego. Z Gimnazjum w Korczynie w tej grupie znalazły się trzy osoby Alicja Moskal z kl. IIIa, Ewa Gierlach z kl. IIIb oraz Paweł Szerszeń z kl. IIIc.

20 listopada w Rzeszowie , Tarnobrzegu, Przemyślu i Krośnie odbył się etap rejonowy. Uczniowie zmagali się z zadaniami z zakresu kinematyki, dynamiki, energii mechanicznej, ciepła, ruchu drgającego i falowego, elektrostatyki i prądu elektrycznego. Rywalizacja była zacięta ponieważ do etapu wojewódzkiego mogło się zakwalifikować maksymalnie 80 osób.

Nasza trójka pokazała dobre przygotowanie ponieważ Paweł Szerszeń uzyskał 37 punktów (88%), Ewa Gierlach 36 punktów (86%), Ala Moskal 31 punktów (74%). Ogółem do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 76 uczniów. Z powiatu krośnieńskiego 8 osób w tym z naszego gimnazjum Ewa i Paweł.

5 lutego 2011 r. odbędzie się finał w Rzeszowie więc życzymy uzyskania tytułu laureata ponieważ tytuł finalisty już mają , a za dotychczasowe osiągnięcia składamy GRATULACJE.