Druga lokata gimnazjalistek w zawodach z pierwszej pomocy

W dniu 21 grudnia 2010 roku przeprowadzono Pierwsze Międzygimnazjalne Zawody o Puchar Dyrektora SPPR w Krośnie pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego. Do zawodów zgłosiło się 15 szkół z powiatu krośnieńskiego, ostatecznie jednak do rywalizacji przystąpiło 11 szkół.

7 grudnia młodzież zmagała się z testem teoretycznym, zaś 21 grudnia na terenie budynku RCKP w Krośnie przy ul. Kolejowej przeprowadzono zmagania praktyczne. Gimnazjum w Korczynie reprezentował zespół w składzie:

  • Aleksandra Półchłopek z kl. IIIa
  • Ewelina Baszak z kl. IIb
  • Karolina Zając z kl. IIb

Trzyosobowe zespoły z poszczególnych szkół miały udzielić pierwszej pomocy na trzech ogniskach urazowych które obejmowały:

Wypadek drogowy - rowerzysta wywrócił się na skutek awarii roweru, ma rozciętą skórę głowy, skarży się na ból głowy i lewej ręki,
Zdarzenie z udziałem dwóch poszkodowanych - jeden z pozorantów potknął się i uderzył w rękę, która bardzo mocno go boli. Jego kolega w tym momencie jadł lizaka. Na widok wypadku zaczął gwałtownie kaszleć, krztusić się, poczerwieniał na twarzy,
Ocena umiejętności resuscytacji (masażu serca i sztucznego oddychania)dorosłego człowieka na fantomie medycznym.

Nasz zespół spisał się znakomicie zajmując drugą lokatę. Dziewczyny na każdym ognisku urazowym zachowały przysłowiową "zimna krew", działały powoli ale profesjonalnie, kontrolowały sytuację co podkreślali sędziowie, którymi byli ratownicy pracujący w Samodzielnym Publicznym Pogotowiu Ratunkowym w Krośnie.

Uczennice otrzymały dyplom drużynowy oraz indywidualne nagrody. Gratulujemy osiągniętego sukcesu i życzymy podobnych wyników w przyszłości.