Sukces gimnazjalistów w IV Memoriale im. Marii Stahl

26 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie odbył się IV Memoriał Sportowo-Obronny im. Marii Stahl. W zawodach wzięło udział 7 drużyn gimnazjalistów z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Każda z drużyn składała się z 4 zawodników (2 chłopców i 2 dziewcząt), które rywalizowały w 5 konkurencjach:

  • strzelanie z karabinka sportowego,
  • udzielanie pierwszej pomocy przedlekarskiej,
  • rzut granatem,
  • sprawnościowy tor przeszkód,
  • bieg na dochodzenie.

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Adamiec z kl. IIIc, Anna Szczurek z kl. IIb, Adrian Rzeszutek z kl. IIIb oraz Jakub Płaza z kl. IIIb. Wszystkich uczestników zawodów powitała dyr. MZS nr 5 Lidia Kasińska, która przybliżyła sylwetkę Marii Stahl oraz jej osiągnięcia w pracy z młodzieżą. Po rozegraniu czterech konkurencji zespoły udały się do parku jordanowskiego aby rozegrać ostatnią konkurencję – bieg sztafetowy na dochodzenie. Drużyny startowały do niej z przewagą czasową wywalczoną we wcześniejszych konkurencjach. Po emocjonującej rywalizacji nasza drużyna wywalczyła I miejsce zdobywając piękne puchary, medale i dyplomy.

Gratulujemy osiągniętego wyniku.

zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół w Korczynie