Sukcesy wokalne uczennic z ZS w Korczynie

Dnia 22 kwietnia 2017 r. odbył się XIX Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Jego organizatorem - pod honorowym patronatem podkarpackiego kuratora oświaty, prezydenta Rzeszowa oraz marszałka województwa podkarpackiego – była Szkoła Podstawowa nr 27 im. Ignacego Jana Paderewskiego w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 przy współpracy Szkoły Muzycznej YAMAHA. W Rzeszowie zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców ze szkół podstawowych, między innymi z Rzeszowa, Krosna, Sanoka, Brzozowa oraz wielu innych miejscowości województwa podkarpackiego, również z Korczyny. Ze sceny można było usłyszeć wielkie przeboje w wersji angielskiej, rosyjskiej i niemieckiej uczniów klas I-VI szkół podstawowych (solistów, duetów i zespołów). Najczęściej wybieranymi przez nich piosenkami były jednak te w języku angielskim.

W konkursie piosenki obcojęzycznej liczy się nie tylko piękny głos, ale także opanowanie języka, dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości wokalnych uczestników, muzykalność, estetyka stroju oraz ogólne wrażenie artystyczne. Jury nie miało łatwej pracy. Spośród 40 solistów i 18 zespołów wyłoniono najlepszych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Ogromny sukces odniosły uczennice Zespołu Szkół w Korczynie. Pierwsze miejsce przyznano duetowi: Natalia Bęben & Oliwia Materniak z klasy czwartej za piosenkę “Shake it off”. Trzecie miejsce jury przyznało duetowi z klasy trzeciej: Aleksandra Zajchowska & Alicja Buczek, które zaśpiewały piosenkę pt. “Supercalifragilisticexpialidocious” z musicalu „Mary Poppins”. Bezkonkurencyjna okazała się jednak Gabriela Kmon z klasy szóstej, która zaśpiewała po angielsku “I wanna dance with somebody”, zdobywając nagrodę Grand Prix. W grupie wiekowej klas IV-VI wystąpiła również Zuzanna Glazar z klasy piątej z piosenką “Heartbeat song”. Wszystkim uczestnikom kibicowali uczniowie klasy piątej z Korczyny, którzy przyjechali do Rzeszowa z wizytą. Nagrody w postaci statuetek i nagród książkowych wręczył im osobiście wiceprezydent Rzeszowa. Po ogłoszeniu werdyktu najbardziej cieszyły się oczywiście zdobywczynie głównych nagród i miejsc, ale nikt nie został bez pamiątkowego dyplomu. Gratulujemy!

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w podobnych konkursach na terenie naszej gminy, między innymi w Zespole Szkół w Korczynie.

Anna Grzesik

zdjęcia: Anna Grzesik