Szkoła do hymnu

Śpiewem społeczność Szkoły Podstawowej  w Korczynie uczciła Święto Niepodległości w ramach akcji "Szkoła do hymnu"

W piątek, 8 listopada w polskich szkołach odbyła się akcja "Szkoła do hymnu". Również i w naszej szkole o symbolicznej godzinie 11.11 nauczyciele i uczniowie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Wspólne śpiewanie to znak radości z odzyskanej 101 lat temu niepodległości, ale również zadanie dla współczesnych, ponieważ o wolność i niepodległość trzeba ciągle zabiegać, bo nie jest ona dana raz na zawsze.

Do wspólnego śpiewania hymnu w tym roku przystąpiło ponad 20 tysięcy szkół w całej Polsce. Nasza szkoła była jedną z 1339 szkół w województwie podkarpackim.

Edward Wołczański

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

 

 

Tags: Święto Niepodległości