Są wśród nas

Dnia 2. kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, którego celem jest podnoszenie społecznej świadomości na temat tego zaburzenia. Zostało ono uznane za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. By zwrócić uwagę na problemy osób z autyzmem 2. kwietnia wiele miejsc na świecie, w tym w Polsce zaświeci się na niebiesko. Każdy, kto chce przyłączyć się do akcji, 2. kwietnia może np. ubrać się na niebiesko lub wesprzeć finansowo organizacje działające na rzecz osób z autyzmem.

Szkoła Podstawowa w Korczynie również przyłączyła się do tej akcji. Dzięki zaangażowaniu klasy VII a w głównym holu naszej szkoły stanęła tablica wiedzy o autyzmie. Uczniowie założyli niebieskie elementy garderoby, by w ten sposób solidaryzować się z osobami z autyzmem. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do lepszego poznania przez uczniów naszej szkoły tego zaburzenia, a także nauczą postawy akceptacji i życzliwości wobec osób z tym schorzeniem.

Monika Sieniawska

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie