• Start
  • Inne wydarzenia
  • Otwarcie Kompleksu Lekkoatletycznego oraz Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej w Korczynie

Otwarcie Kompleksu Lekkoatletycznego oraz Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej w Korczynie

W niedzielę - 3 czerwca 2018 r. o godzinie 15.00 - na terenie obiektów korczyńskiej szkoły zrobiło się radośnie, gwarno i kolorowo. Społeczność Korczyny zebrała się, aby uczestniczyć w uroczystości otwarcia Kompleksu Lekkoatletycznego oraz w corocznym Festynie Rodzinnym związanym z obchodami Dnia Dziecka. Organizatorzy, tj. wójt gminy Korczyna oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Korczynie zadbali o wyjątkową oprawę przedsięwzięcia.

Uroczystość prowadził dyrektor GOK w Korczynie Wojciech Tomkiewicz.

Gospodarz obiektu, dyrektor SP w Korczynie Artur Stodolak przywitał zebranych oraz zaproszonych gości: Jana Zycha, wójta gminy Korczyna, radnych gminy Korczyna z przewodniczącym Rady Gminy Władysławem Pelczarem, Janusza Pojnara, zastępcę wójta gminy Korczyna, Anetę Wilusz-Gierlach, skarbnika gminy Korczyna, Wiolettę Prajzner, sekretarza gminy Korczyna, Andrzeja Ginalskiego, kierownika Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Korczynie, księdza prałata Edwarda Sznaja, dyrektorów szkół i przedszkola z terenu gminy, kierowników jednostek administracyjnych z terenu gminy Korczyna, prezesów klubów sportowych z naszego terenu, sołtysów wsi wchodzących w skład gminy Korczyna, nauczycieli, pracowników i uczniów ze szkoły w Korczynie, z terenu gminy i powiatu oraz gości z zaprzyjaźnionej szkoły z Węgier. Następnie dyrektor szkoły wyraził zadowolenie, iż wszyscy możemy wziąć udział w uroczystości przekazania do użytku pięknego, certyfikowanego przez PZL kompleksu lekkoatletycznego. Wyraził nadzieję, że obiekt posłuży rozwojowi sprawności fizycznej społeczności lokalnej oraz będzie miejscem rywalizacji w duchu „fair play”. Dyrektor podziękował Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz wójtowi gminy Korczyna i Radzie Gminy Korczyna za podjęcie trudu realizacji tej inwestycji.

Później nastąpiło oficjalne oddanie do użytku kompleksu lekkoatletycznego. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Korczyna Jan Zych, przewodniczący Rady Gminy Władysław Pelczar, dyrektor SP Artur Stodolak oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Karolina Guzik. Pobłogosławienia obiektu dokonał ksiądz prałat Edward Sznaj. Wójt gminy, Jan Zych nakreślił zebranym historię starań o realizację wniosku inicjującego powstanie kompleksu. Wyraził nadzieję, że obiekt będzie służył wszystkim mieszkańcom gminy.

Radosne świętowanie rozpoczęły występy szkolnych grup tanecznych, przygotowywanych przez  Monikę Wagę. Kolejne grupy uczniów klas I - VI szkoły podstawowej zaprezentowały piękny spektakl taneczno-teatralny. Następnie  odbył się  pokaz tańców towarzyskich w wykonaniu formacji "Gracja PERFECT", którą tworzą uczniowie naszej szkoły. Grupa pracuje pod kierunkiem Haliny i Andrzeja Orszulaków. Zebrani mieli  również okazję obejrzeć i wysłuchać indywidualnych, a także grupowych występów, w których swoje zdolności oraz umiejętności wokalne zaprezentowali młodzi artyści - uczniowie SP w Korczynie.

Po zakończeniu oficjalnej części rozpoczęły się międzynarodowe zmagania sportowe z udziałem zawodników z różnych szkół oraz gości z Węgier, które zainaugurował „festiwal sztafet”. Następnie do rywalizacji przystąpiły dzieci i młodzież na dystansach od 100 do 1000 metrów. Najwytrwalsi stanęli na starcie w biegu open na 3000m. Oto wyniki:

Dziewczęta 100m

Maja Niemczycka – Nowy Sącz
Eliza Paradysz – Korczyna
Lena Gonet – Korczyna

Chłopcy 100m

Czarek Gazda – Korczyna
Kamil Jórasz – Korczyna
Mateusz Filipiak – Korczyna 

Dziewczęta  200m

Nicola Cieplik – Korczyna
Julia Paradysz Korczyna
Aleksandra Szmyd – Korczyna

Chłopcy  200m

Olaf Moskal – Korczyna
Paweł Kwiatkowski – Korczyna
Jan Wierdak – Korczyna

Dziewczęta  400m

Julia Gazda – Korczyna
Aleksandra Kidawa – Korczyna
Karina Korona – Korczyna

Chłopcy  400m

Maciej Jurczak – Krościenko Wyżne
Emilian Wajda – Korczyna
Kacper Chodak – Krosno

Dziewczęta  600m

Maja Wajda – Korczyna
Wiktoria Paradysz – Korczyna
Kinga Śnieżek – Korczyna

Chłopcy  600m

Maciej Płaza – Korczyna
Karol Gazda – Korczyna
Kacper Zych – Korczyna

Chłopcy 1000m

Wiktor Wierdak – Korczyna
Michał Gomułka – Korczyna
Maciej Trznadel – Korczyna  

Bieg Open 3000m

Kategoria K1

Barbara Wajda 15.51,48
Kategoria K2
Beata Kandefer 13.12,05

Kategoria M1

Bartosz Smolik 10.40,56
Piotr Trzemżalski 13.03,66
Daniel Grochmal 18.05,49

Kategoria M2

Mariusz Gonet 12.42,71
Łukasz Zych 14.26,37
Maciej Wajda 15.51,49
Stanisław Grochmal 18.25,82

Bieg Open 3000m

Kategoria K1

Barbara Wajda 15.51,48

Kategoria K2

Beata Kandefer 13.12,05

Kategoria M1

Bartosz Smolik 10.40,56
Piotr Trzemżalski 13.03,66
Daniel Grochmal 18.05,49

Kategoria M2

Mariusz Gonet 12.42,71
Łukasz Zych 14.26,37
Maciej Wajda 15.51,49
Stanisław Grochmal 18.25,82

Kompleks dysponuje nowoczesnym sprzętem pozwalającym rozgrywać profesjonalne zawody lekkoatletyczne. Wyposażenie obiektu w płotki, belki do skoku w dal i trójskoku, tablice wyników, wieżę sędziowską stworzyło warunki do startów w konkurencjach technicznych. Profesjonalny pomiar czasu wraz z fotofiniszem daje możliwość rejestracji wyników na najwyższym poziomie. Inwestycja stworzyła znakomite warunki do uprawiania lekkoatletyki. Jak ciekawa i ekscytująca może być rywalizacja na bieżni, mogliśmy się przekonać podczas zawodów sportowych, kibicując uczestnikom.

Oprócz przeżyć artystycznych i sportowych organizatorzy zadbali również o inne atrakcje.

Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy na zjeżdżalni, trampolinie i w basenie z kulkami. Największą popularnością cieszył się basen z kulami do chodzenia po wodzie - "waterballs".

Korczyńscy strażacy zaprezentowali sprzęt gaśniczy, a dzieci mogły pojeździć wozami strażackimi i bryczką. Zebrani mieli możliwość korzystania z bufetu oferującego gorące i zimne przekąski oraz napoje.

Ta wyjątkowa w tym roku uroczystość przyciągnęła do szkoły i na szkolne boiska rzesze uczniów z rodzicami, młodszym i starszym rodzeństwem, babciami oraz dziadkami. Zakończenie prac związanych z przebudową stadionu przy Szkole Podstawowej w Korczynie oraz festyn dla lokalnej społeczności stał się okazją do wspólnego spędzenia czasu i dobrej zabawy.

Jolanta Michalik-Kozioł
Hubert Wierdak

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: sport, stadion