Gramy i śpiewamy dla Kubusia

W niedzielę 25.03. 2018r odbył się VI Koncert Charytatywny "Gramy i śpiewamy dla Kubusia", zorganizowany przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Armii Krajowej w Jedliczu. Koncert uświetnił występ klasy I c ze Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie, do której uczęszcza Kubuś i którego dotyczyła akcja. Dzieci zaśpiewały wraz z nim dwie piosenki i zaprezentowały krótki układ choreograficzny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy klasy Ic Jadwigi  Pelczar.  W ten sposób mali artyści wyrazili chęć pomocy koledze z klasy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: dyrektor Szkoły Podstawowej w Korczynie Artur Stodolak, przedstawiciele władz samorządowych gminy Korczyna i powiatu krośnieńskiego. Dla Kubusia wystąpili również młodzi wokaliści: G. Kmon, A. Dyszkowska, E. Szpak, P. Mozelewski oraz duety. W koncercie wzięła także udział Orkiestra Dęta OSP z Iskrzyni.

W czasie imprezy odbyła się licytacja atrakcyjnych przedmiotów, sprzedawano domowe ciasto oraz zbierano wolne datki. Głównym celem koncertu była pomoc w zebraniu środków finansowych przeznaczonych na rehabilitację i zakup potrzebnych leków dla  Kubusia, który  choruje na dystrofię mięśniową. Rodzice  chłopca starają się, by jak najdłużej utrzymać jego sprawność fizyczną. Koszty leczenia i rehabilitacji  przekraczają możliwości finansowe rodziny. Dlatego wszyscy uczestnicy imprezy starali się "otworzyć serca: i wesprzeć Kubusia.

Wychowawca klasy I c Jadwiga Pelczar,
Pomoc nauczyciela Agnieszka Miziołyk

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: akcja charytatywna, koncert, Jedlicze