Słodka akcja w Szkole Podstawowej w Korczynie

Wyślij pączka do Afryki 2018
Fundacja "Kapucyni i Misje" prowadzi akcję "Wyślij pączka do Afryki". "Podziel się tym, co masz z głodnymi dziećmi w Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie" – zachęcają organizatorzy.

Już po raz szósty w Szkole Podstawowej w Korczynie odbyła się w akcja pt.: "Wyślij pączka do Afryki". Organizatorami tej inicjatywy były: Alicja Pudło, Ewa Sikora, Jolanta Michalik-Kozioł. Jest to akcja, która ma na celu pomóc dzieciom głodującym w Afryce. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w to przedsięwzięcie, nie brakowało także smakoszy chętnych na zakup słodkości, a tym samym na pomoc misjom w Afryce.

Pomysł akcji wziął się od nazwiska tego Misjonarza, który jeszcze przed wyjazdem na misje organizował akcję „Benedykt Pączka zaprasza na pączka”. Celem tegorocznej akcji jest pomoc głodującym dzieciom, budowa szkół, przedszkola, studni i kaplic. Sfinansowane zostaną też operacje dla osób niesprawnych ruchowo, dzięki czemu będą mogły żyć samodzielnie.

Pomóc można przede wszystkim, kupując "wirtualnego pączka" na stronie www.pączek.kapucyni.pl. Równowartość jednego pączka (2 zł) to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Po wejściu na wspomnianą stronę można kupić dowolną ilość takich wirtualnych pączków i w ten sposób wspomóc dożywianie dzieci lub wesprzeć inne projekty prowadzone przez misjonarzy.

Ponadto w szkołach, parafiach i innych instytucjach, w których działają wolontariusze współpracujący z Fundacją, będzie można wesprzeć cele akcji, kupując prawdziwe pączki. Głównym dniem akcji jest Tłusty Czwartek, ale wpłat i zakupów będzie można dokonywać przez cały Wielki Post aż do Świąt Wielkanocnych. Numer konta do przelewów tradycyjnych to: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 (z dopiskiem "Pączek dla Afryki").

Zorganizowanie powyższej akcji w Szkole Podstawowej w Korczynie było możliwe nie tylko dzięki uczniom i nauczycielom, ale przede wszystkim rodzicom, którzy z ogromnym zrozumieniem podeszli do problemu i wspierali naszą placówkę znakomitymi, przygotowanymi własnoręcznie, słodkościami. Wszystkim należą się za to serdeczne podziękowania.

Ewa Sikora
Alicja Pudło
Jolanta Michalik - Kozioł

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: akcja charytatywna, Afryka