DMB - Dzień Myśli Braterskiej, Korczyna, 2-4 marca 2018

Już po raz piąty harcerze z okazji Dnia Myśli Braterskiej spotkali się na zlocie, tym razem w Szkole Podstawowej w Korczynie. W tym dniu miała miejsce również inauguracja rozpoczęcia obchodów z okazji odzyskania niepodległości.

Zlotowe, piątkowe zajęcia rozpoczęły się pracami w grupach metodycznych, od harcerzy do wędrowników. Były to nie tylko zajęcia integracyjne, ale również te dotyczące znajomości Prawa Harcerskiego. Ciekawym podsumowaniem pierwszego dnia zlotu  było kino nocne (projekcja filmów) i "śpiewonocka" - emocji nie brakowało, zabawa była świetna.

Drugi dzień harcerze rozpoczęli zajęciami w terenie, gdy po śniadaniu i apelu wyruszyli na grę terenową po okolicach Korczyny. Tematem przewodnim gry były postacie historyczne związane z historią naszej miejscowości. Po wyczerpującej wyprawie w szkole czekał na harcerzy pyszny obiad specjalnie dla nich przygotowany przez panie kucharki z SP w Korczynie.

Po południu wszyscy uczestniczyli w apelu i "spotkaniu pokoleń". Gospodarze 20 DH Pagoda (pod przewodnictwem drużynowej samarytanki Małgorzaty Prajsner) postarali się o dobrą atmosferę i dołożyli wszelkich starań, aby wszyscy czuli się dobrze.  Zlot nie odbyłby się jednak, gdyby nie życzliwość wspaniałych i wrażliwych na drugiego człowieka ludzi, szczególne podziękowania należą się  Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Korczynie – panu Arturowi Stodolakowi, który zawsze działa w najlepszym interesie nauki i rozwoju uczniów SP Korczyna. Podziękowania otrzymali również hm. Henryk Bogacz, phm. Krzysztof  Urbanek, a także korczyńscy nauczyciele  opiekujący się 20 DH Pagoda - Agnieszka Kowalczyk oraz Janusz Paradysz.

Harcerze nie zdążyli ochłonąć po apelowych emocjach, a już czekały na nich kolejne zajęcia w grupach, między innymi z ratownictwa,  rysowania komiksów, a także dziedzin typowo harcerskich, takich jak praca instruktorska czy szukanie miejsca w społeczeństwie jako wędrownik oraz Copeira.

 

To były 3 dni pełne uśmiechu, braterstwa i nauki nowych umiejętności. Wszystkim harcerzom i instruktorom życzymy dalszej aktywności w działaniu, ofiarności w służbie i dostrzegania piękna dnia codziennego.

Agnieszka Kowalczyk

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: harcerstwo