Festyn Rodzinny

W sobotę - 30. maja o godzinie 9.00 - na terenie obiektów korczyńskiej szkoły zrobiło się wesoło, gwarno i kolorowo, ponieważ tego dnia Zespół Szkół w Korczynie oraz Wójt Gminy Korczyna zorganizowali dla lokalnej społeczności imprezę z okazji Dnia Dziecka.

Festyn otworzył dyrektor - p. Artur Stodolak - przedstawiając liczne atrakcje oraz zapraszając do wspólnej zabawy. Piknik zaszczycił swoją obecnością wicestarosta powiatu krośnieńskiego - p. Adolf Kasprzyk.

Radosne świętowanie rozpoczęły występy szkolnych grup tanecznych przygotowywanych przez Monikę Wagę. Cztery grupy uczniów klas I - VI zaprezentowały piękny spektakl taneczno - teatralny.

Kolejno nastąpił pokaz tańców towarzyskich w wykonaniu formacji "Gracja PERFECT", którą tworzą uczniowie naszej szkoły. Grupa pracuje pod kierunkiem Haliny i Andrzeja Orszulaków.

Następnie zebrani mieli okazję obejrzeć i wysłuchać indywidualnych, a także grupowych występów, w których swoje zdolności oraz umiejętności wokalne zaprezentowali młodzi artyści - uczniowie ZS w Korczynie.

Na boisku szkolnym rozgrywane były liczne gry i zabawy sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy w "Fikolandzie". Bohaterowie dnia nie zrażali się koniecznością oczekiwania w długich kolejkach do zjeżdżalni, trampoliny i basenu z kulkami, a z ich twarzy nie znikał uśmiech.

Korczyńscy strażacy zaprezentowali sprzęt gaśniczy, a dzieci mogły pojeździć wozami strażackimi. Zebrani mieli możliwość korzystania z bufetu oferującego gorące i zimne przekąski oraz napoje.

Ta niezwykle ciepła, familijna impreza, przyciągnęła do szkoły i na szkolne boiska rzesze uczniów z rodzicami, młodszym i starszym rodzeństwem, babciami oraz dziadkami. Festyn stał się dla rodzin okazją do wspólnego spędzenia czasu i dobrej zabawy.

Dorota Zajchowska

zdjęcia: Konrad Kuliga