W oczekiwaniu na święta

Oczekiwanie, Wigilia oraz Boże Narodzenie to dla dzieci chyba najpiękniejszy okres w roku. Wówczas atmosfera baśni urzeczywistnia się na parę godzin, w blasku kolorowych światełek choinki, pod którą kochające ręce położyły dla wszystkich obecnych dary, takie, na jakie kogo stać.

11 grudnia 2015 r. uczniowie klas 0 - III mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu zatytułowanym List do Świętego Mikołaja w wykonaniu klasy II f.

Święty Mikołaj siedząc na swoim tronie, czytał listy, które przed jego imieninami przysłały mu dzieci. Starego biskupa, przez wszystkich w niebie kochanego, otaczały aniołki. Otwierały listy i porządkowały je. Czasem święty staruszek nie mógł sobie poradzić z odczytaniem kulfonów nabazgranych przez jakiegoś dzieciaka, który dopiero zaczynał poznawać ciężką i trudną sztukę pisania. Wtedy aniołki brały taki list w delikatne ręce i czytały go świętemu na głos. Dzieci prosiły Świętego Mikołaja o zabawki, słodycze i maskotki. Był także list od głodnego dziecka, który prosił o kiełbasę taką długą, żeby mu wystarczyła do następnego roku. Najbardziej wzruszający był list od chłopca, które prosił o zdrowie dla ukochanej babci. Mikołaj oczywiście spełnił wszystkie prośby dzieci.

Występ drugoklasistów bardzo się podobał, dlatego zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Dyrektor Zespołu Szkół w Korczynie - pan Artur Stodolak - podziękował małym aktorom za wspaniałe przedstawienie, pochwalił też piękne stroje oraz scenografię.

Agata Rękas

Zdjęcia: Maksymiliana Polakowska