I Krajowa Noc Bibliotek

W dniu 29 maja 2015 roku w ZS w Korczynie odbyła się I Krajowa Noc Bibliotek przygotowana pod hasłem „Kosmos”. W spotkaniu uczestniczyło 48 uczniów Zespołu Szkół. O godzinie 17.00 ruszyła szkolna noc biblioteczna. Rozpoczęliśmy zapoznaniem się z wystawą książek na temat wszechświata, przygotowaną przez uczniów. Wystawa obejmowała zbiory biblioteczne oraz własne uczniów.

Następnie dzieci malowały i rysowały kosmos. Powstały piękne prace, które na koniec stanowiły wystawkę na korytarzu szkolnym.

Tematem przewodnim ubioru uczniów było UFO, dlatego przyszli oni ubrani na zielono, ich głowy zdobiły zielone dekoracje wykonane przez uczennice klasy Ib gimnazjum, a twarze zostały pomalowane na kolor zielony w fantazyjne wzory przez gimnazjalistki Joannę i Natalię Kowalczyk, Julię Zawojską, Zuzannę Półchłopek, Wiktorię Cabańską i Martynę Maślak.

Tak przyozdobieni wyszliśmy do sali fizyki, aby obejrzeć prezentację o układzie słonecznym przygotowaną pod kierunkiem nauczyciela fizyki, Edwarda Wołczańskiego - przez uczniów klasy II b gimnazjum. Prezentacja wszystkim się podobała, a gimnazjaliści zaskoczyli uczestników mini konkursem ze słodkimi nagrodami. Następnie uczniowie napisali mały test z wiedzy o kosmosie, który przygotowała Weronika Gazda z klasy IVa. Wyniki zostały ogłoszone w następnym dniach, a najlepsi zostali obdarowani słodyczami.

Gdy zapadł zmierzch, uczniowie, za pomocą profesjonalnej lunety, mieli możliwość obejrzenia nocnego nieba. Na koniec uczestnicy spotkania pozowali do pamiątkowego zdjęcia oraz niechętnie, pod opieką rodziców, udali się do domów.

zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół w Korczynie

Tags: biblioteka