Migawki z pobytu na "Zielonej szkole" w Rymanowie Zdroju

Klasa IIa, 20-24 maja 2019

W poniedziałkowy słoneczny poranek wyruszyliśmy na spotkanie przygodzie. Gdy dotarliśmy na miejsce, przywitał nas przytulny ośrodek i sympatyczna kadra. Szybko rozlokowaliśmy  się w wyznaczonych pokojach i udaliśmy się na spotkanie organizacyjne, by poznać program pięciodniowego  pobytu w Rymanowie Zdroju.

Udział w zajęciach edukacyjno - wychowawczych, zaproponowanych przez kadrę ośrodka, sprzyjał  rozwijaniu różnorodnych umiejętności uczniów. Dzieci miały okazję uczyć się samodzielności, zaradności, radzenia sobie z emocjami związanymi z rozłąką z rodzicami. Dbały o porządek w sypialniach i jadalni, rozsądnie gospodarowały kieszonkowym. Podczas zajęć prezentowały swoje artystyczne talenty poprzez udział w licznych konkursach, takich jak: konkurs śmiesznych fryzur, konkurs tańca solo i w parach, karaoke, bal przebierańców, randka w ciemno. Zacieśniały wzajemne więzi, poznawały nowych kolegów i koleżanki.

Doświadczały radości, jaką może dać spędzanie wolnego czasu bez komputera i telewizji. Wzmacniały odporność poprzez spacery po uzdrowisku znanym ze szczególnego mikroklimatu. Posmakowały też leczniczych wód mineralnych. Okolice Rymanowa Zdroju słyną z pięknych krajobrazów, bogactwa przyrody i kultury. Podczas wszystkich zajęć zwracano uwagę na powszechnie uznawane wartości:  poszanowanie drugiego człowieka i życia we wspólnocie według przyjętych norm i zasad.

 

Cały pobyt przyniósł wychowankom dużo nowych doświadczeń i miłych wspomnień. Dzieci wróciły z Rymanowa bardzo szczęśliwe i pełne niezapomnianych wrażeń.

Renata Brzezińska

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: Rymanów, zielona szkoła