Sukcesy wokalne uczennic ZS w Korczynie

Konkursy piosenek, szczególnie w języku angielskim, cieszą się ogromną popularnością wśród uczniów Zespołu Szkół w Korczynie. Śpiew to jedna z wielu form doskonalenia znajomości języków obcych oraz rozwijania zainteresowań kulturą innych krajów.

 Od 14 do 16 marca br. w Rymanowie trwała X Edycja Konkursu Poezji i Piosenki Obcojęzycznej "POLIGLOTA"pod honorowym patronatem podkarpackiego kuratora oświaty. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Publicznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Rymanowie. Konkurs został podzielony na dwie kategorie (w tym trzy wiekowe): wiersz i piosenkę dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej, klas IV-VI szkoły podstawowej oraz uczniów gimnazjum. W eliminacjach wzięło udział 8 uczennic Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie. W pierwszym dniu wokalnych zmagań, tj. 14 marca, Natalia Bęben z klasy IIIa zaśpiewała w języku angielskim piosenkę pt. "Hallelujah" i zajęła I miejsce w kategorii soliści. W kolejnym dniu Paulina Półchłopek z klasy Vb również po angielsku zaśpiewała utwór "Summertime" i zdobyła II miejsce w swojej kategorii. Aleksandra Półchłopek - uczennica klasy VIb - recytowała wiersz w języku rosyjskim "Wiesna" i zdobyła wyróżnienie.

Warto również wspomnieć o ostatnich sukcesach uczennic Zespołu Szkół w Korczynie w XVIII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Jego organizatorem – pod honorowym patronatem podkarpackiego kuratora oświaty, prezydenta Rzeszowa oraz marszałka województwa podkarpackiego – była Szkoła Podstawowa nr 27 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Rzeszowie. Konkurs odbył się 23 kwietnia i zaowocował w kolejny sukces Natalki Bęben, która została wyróżniona jako solistka klas I-III. Zespół "Crazy Animals" w składzie Ala Buczek i Ola Zajchowska (duet z klasy IIc) oraz Weronika Gonet z kl. IIb, Ania Paradysz z kl. IIb, Amelka Samborska z kl. IIc i Julia Żebracka z kl. IIc wystąpił w piosence "I once saw an elephant". Dziewczynki otrzymały statuetkę i dyplom za II miejsce. Nagrody wręczyła im osobiście pani Małgorzata Rauch - podkarpacka kurator oświaty. Gratulujemy!

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w podobnych konkursach na terenie naszej gminy między innymi w Zespole Szkół w Korczynie.

Anna Grzesik

zdjęcia: Anna Grzesik