Konkurs SKO pt. "Plan oszczędzania" rozstrzygnięty!

Umiejętność oszczędzania to sztuka, która nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy finansowej i prowadzenia skomplikowanych rozliczeń. Oszczędności nie biorą się z wykresów, ale przede wszystkim z nawyków w wydawaniu pieniędzy oraz życiowych priorytetów. Ktoś kiedyś powiedział, że "oszczędzać, to nie znaczy zarabiać więcej, a wydawać mniej". A co o oszczędzaniu wiedzą dzieci i młodzież? Okazuje się, że sporo. Dowodem tego są prace konkursowe wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Fredry w Korczynie. Opiekunowie Szkolnej Kasy Oszczędności zorganizowali w szkole kolejny konkurs o oszczędzaniu.Tym razem tematem przewodnim był plan oszczędzania na rok szkolny 2019/2020. Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Korczynie. Zadaniem dzieci i młodzieży było wykonanie pracy plastycznej w formie plakatu lub tabelki, napisanie wiersza, lub opowiadania.

Konkurs "Plan oszczędzania" został ogłoszony w związku z obchodzonym 31 października Światowym Dniem Oszczędzania i trwał na przełomie listopada i grudnia  2019 roku. Dnia 18 grudnia 2019 roku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie dyplomów i nagród (gier planszowych, kolorowanek, kubków i gadżetów z logo SKO). Laureatami konkursu zostali uczniowie z klas: I b, II a, III b oraz V a.

Kategoria klas I-III:

I miejsce - Wiktoria Kubiak

I miejsce - Aleksandra Pelczar

II miejsce - Julia Bajgrowicz

II miejsce - Zuzanna Wojnar

III miejsce - Wiktoria Prajsnar

III miejsce - Milena Rokita

Wyróżnienie - Maja Ostrowska-Szumiło

Wyróżnienie - Krzysztof Wilk

Wyróżnienie - Winiarska Lena

Kategoria klas IV-VI:

I miejsce - Laura Chodak

II miejsce - Alan Prajznar

 

Słowa skierowane do uczniów podczas rozdania nagród przez dyrektora szkoły Artura Stodolaka oraz panią Małgorzatę - pracownika banku PKO BP na długo pozostaną w pamięci wszystkich zgromadzonych. Wszyscy słuchaliśmy o realizowaniu marzeń,co można i czego nie można kupić za pieniądze, czego nas uczy mądre oszczędzanie. Uczniowie klas pierwszych dowiedzieli się, czym jest SKO (Szkolna Kasa Oszczędności) i co zrobić, aby założyć swoje pierwsze konto oszczędnościowe.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się przedstawienie teatralne pt. "Podejmij wyzwanie i rozpocznij oszczędzanie" - scenki z codziennego życia, w których Bankówka przekonywała dzieci do oszczędzania nie tylko pieniędzy, ale i wody, prądu czy zdrowia. Inscenizację przygotowali uczniowie uczęszczający na zajęcia koła teatralnego pod kierunkiem Jacka Zycha oraz uczennice z koła SKO "Kto nie chce wiedzieć, co to jest nędza – niech razem z nami od dziś oszczędza". Po zakończonym przedstawieniu uczniowie nagrodzili młodych artystów oraz laureatów konkursu gromkimi brawami.

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: konkurs, SKO