Przeboje Beyonce i Adele zabrzmiały w Szkole Podstawowej w Korczynie

Dnia 14 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Korczynie odbył się V Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej “Let’s sing in English”, podczas którego zaprezentowały się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Węglówce oraz Szkoły Podstawowej w Korczynie. Ze sceny można było usłyszeć wielkie przeboje w aranżacji uczniów klas IV –VIII szkoły podstawowej (solistów i duetu). Rozbrzmiały takie utwory jak: „Running”, „Clown”, czy „Rolling In the Deep”, za wykonanie których jury przyznało pierwsze miejsca. W konkursie piosenki angielskiej, jak zwykle, liczył się nie tylko piękny głos, ale także opanowanie języka angielskiego, dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości wokalnych uczestników, muzykalność, estetyka stroju oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Jury w składzie: Magdalena Chabelska, Marta Malinowska, Sabina Mełech i Stanisław Szostak dokonujące wyboru nie miało łatwej pracy. Spośród 11 solistów wyłoniono najlepszych w dwóch kategoriach wiekowych: klas IV-VI oraz klas VII-VIII. Pierwsze miejsce przyznano ex aequo Natalii Bęben i Martynie Janik z klasy szóstej w kategorii klas IV-VI oraz Julii Tomkiewicz z klasy siódmej w kategorii klas VII-VIII.  Na drugim miejscu uplasowały się Magdalena Gazda ze szkoły w Węglówce, Aleksandra Zajchowska i Aleksandra Pietrzkiewicz ze szkoły w Korczynie. Trzecie miejsca jury przyznało Emilii Gazdzie oraz Martynie Pudło z Węglówki oraz Kamilii Adamiec z Korczyny. Wyróżnienie otrzymał duet z Węglówki: Julia Baran & Magdalena Szmyd za wykonanie piosenki “Stitches”.

Po ogłoszeniu werdyktu najbardziej cieszyły się oczywiście zdobywczynie głównych nagród i miejsc, ale nikt nie został bez pamiątkowego dyplomu.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Korczynie, a sponsorami nagród Wydawnictwo Pearson i Wydawnictwo Macmillan Education. Delikatesy Centrum w Ustrzykach Dolnych zaopatrzyły każdego młodego wykonawcę w napój i słodkości. Sponsorom dziękujemy, a wszystkim uczestnikom V Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej “Let’s sing in English” gratulujemy wspaniałych występów.

Anna Grzesik

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: konkurs, język angielski