Sukcesy wokalne uczennic ze Szkoły Podstawowej w Korczynie

Dnia 18 maja 2019 r. w Rzeszowie odbył się XXI Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 27 im. Ignacego Jana Paderewskiego w  Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6. W konkursie zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców ze szkół podstawowych z Rzeszowa, Krosna, Brzozowa oraz wielu innych miejscowości z całego województwa podkarpackiego. Ze sceny można było usłyszeć wielkie przeboje w wersji angielskiej, rosyjskiej, francuskiej i hiszpańskiej w wykonaniu uczniów klas I–VIII szkół podstawowych (solistów i zespołów). Najczęściej wybieranymi przez nich piosenkami były jednak te w języku angielskim.

W konkursie piosenki obcojęzycznej liczy się nie tylko piękny głos, ale także opanowanie języka, dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości wokalnych uczestników, muzykalność, estetyka stroju oraz ogólne wrażenie artystyczne. Jury nie miało łatwej pracy. Spośród 42 występów wyłoniono najlepszych w różnych kategoriach wiekowych: soliści z klas I-III, IV-VI i VII-VIII oraz zespoły z klas I-III i IV-VIII. W grupie wiekowej klas IV-VI wystąpiła Aleksandra Zajchowska w piosence “Touch the Sky”. W kategorii soliści klas VII-VIII Paulina Półchłopek zaśpiewała utwór „Out of Reach”. W kategorii zespół klas IV-VIII naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy szóstej: Martyna Janik, Oliwia Materniak i Aleksandra Pietrzkiewicz. Jury przyznało dwa wyróżnienia solistkom ze Szkoły Podstawowej im. A. Fredry w Korczynie: Aleksandrze Zajchowskiej i Paulinie Półchłopek. Wszystkie uczestniczki konkursu przywiozły pamiątkowe dyplomy, a zdobywczynie wyróżnień nagrody. Gratulujemy!

 

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w podobnych konkursach również na terenie naszej gminy. Najbliższy konkurs to Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej "Let’s sing in English", który odbędzie się 14 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Korczynie. Zapraszamy!

Anna Grzesik

zdjęcia: Dorota Zajchowska

Tags: konkurs, piosenka, język angielski