XI Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy

23 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie, odbył się XI Regionalny Konkurs Pierwszej Pomocy dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych. W konkursie uczestniczyły 23 drużyny. Głównym celem konkursu jest promowanie zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów gimnazjów. Konkurs składa się z dwóch części: teoretycznej w której każdy zawodnik rozwiązuje test z zakresu udzielania I pomocy i praktycznej w której zespół ratowniczy w składzie trzech osób udziela pierwszej pomocy na ogniskach urazowych.

Tegoroczne ogniska to wypadek drogowy ( kierowca – zasłabnięcie za kierownicą z objawami zawału serca i niemowlę z zatrzymanym oddechem po upadku z fotelika), wypadek na boisku ( zawodnik ze złamaniem otwartym kości goleniowej i utrata przytomności u drugiego zawodnika) oraz, prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach medycznych (niemowlę, dziecko, dorosły).

Naszą szkołę na zawodach reprezentowały uczennice z klasy 3b gimnazjum: Paulina Boryka,Sara Kuliga i Kinga Tomkowicz. Nasz zespół uplasował się na szóstej pozycji w klasyfikacji drużynowej, natomiast w rywalizacji indywidualnej na teście teoretycznym Sara Kuliga zajęła ósmą lokatę.

Gratulujemy osiągniętego wyniku.

Edward Wołczański

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: konkurs, pierwsza pomoc