Sukcesy wokalne uczennic z SP w Korczynie

Dnia 14 kwietnia 2018 r. odbył się XX Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Jego organizatorem - pod honorowym patronatem podkarpackiego kuratora oświaty, prezydenta Rzeszowa oraz marszałka województwa podkarpackiego - była Szkoła Podstawowa nr 27 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 przy współpracy Szkoły Muzycznej YAMAHA. W Rzeszowie zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców ze szkół podstawowych z Rzeszowa, Krosna, Sanoka, Brzozowa oraz wielu innych miejscowości z całego województwa podkarpackiego, również z Korczyny. Ze sceny można było usłyszeć wielkie przeboje w wersji angielskiej, rosyjskiej, niemieckiej i włoskiej w wykonaniu uczniów klas I-VII szkół podstawowych (solistów, duetów i zespołów). Najczęściej wybieranymi przez nich piosenkami były jednak te w języku angielskim.

W konkursie piosenki obcojęzycznej liczy się nie tylko piękny głos, ale także opanowanie języka, dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości wokalnych uczestników, muzykalność, estetyka stroju oraz ogólne wrażenie artystyczne. Jury nie miało łatwej pracy. Spośród 38 solistów i 23 zespołów wyłoniono najlepszych w różnych kategoriach wiekowych: soliści z klas I-III, IV-V i VI-VII oraz zespoły z klas I-III i IV-VII. W grupie wiekowej klas IV-V wystąpiła zwyciężczyni IV Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej "Let’s Sing In English" Martyna Janik w piosence Beyonce "Listen". W kategorii soliści klas VI-VII Klaudia Kijowska zagrała na gitarze i zaśpiewała utwór Marty Gałuszewskiej "Why Don’t We Go". W kategorii zespół klas IV-VII naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy siódmej: Magdalena Mięsowicz i Paulina Półchłopek. Trzecie miejsce jury przyznało duetowi z klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Korczynie: Magdalena Mięsowicz & Paulina Półchłopek, które zaśpiewały piosenkę pt. "Chiquitita" Abby. Wszystkie dziewczynki przywiozły pamiątkowe dyplomy, a zwyciężczynie III miejsca statuetkę i nagrody. Gratulujemy!

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w podobnych konkursach, również na terenie naszej gminy.

Anna Grzesik

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: Rzeszów, konkurs, piosenka, język angielski