Przeboje Abby i Beyonce zabrzmiały podczas Konkursu Piosenki Angielskiej

Dnia 12 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół w Korczynie swoje zdolności nie tylko wokalne zaprezentowały 23 uczennice. Ze sceny można było usłyszeć wielkie przeboje w wykonaniu solistek i duetów z klas I-VI szkoły podstawowej. Podobnie jak w ubiegłym roku najczęściej wybieraną przez nich piosenką było “Diamonds" Rihanny i “Color of Your Life" Michała Szpaka. Pojawiły się też utwory Abby, Beyonce, Katy Perry, Leonarda Cohena, Celine Dion, Taylor Swift czy piosenki z filmów "Smerfy" i "Kraina lodu".

W konkursie piosenki angielskiej liczy się nie tylko piękny głos, ale także opanowanie języka angielskiego, dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości wokalnych uczestników, muzykalność, estetyka stroju oraz ogólne wrażenie artystyczne. Jury w składzie: Marta Malinowska, Sabina Mełech i Andrzej Flis dokonujący wyboru nie miało łatwej pracy. Spośród 17 solistów i 3 duetów wyłoniono najlepszych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Pierwsze miejsce przyznano Aleksandrze Zajchowskiej z klasy trzeciej za piosenkę "The Lion Sleeps Tonight" oraz Martynie Janik z klasy czwartej, która wykonała utwór Beyonce "Listen".

Drugie miejsce jury przyznało solistkom: Gabrieli Kulidze z klasy trzeciej oraz Gabrieli Szafrańskiej z klasy piątej. Młodsza z dziewczynek zaśpiewała "Thank You for the Music" Abby, a starsza "Let It Go" Idiny Menzel. W grupie wiekowej klas I-III trzecie miejsce zajęły Adrianna Pelczar i Julia Wiktorska, które wspólnie wykonały utwór pt. "My Hobbies". Piątoklasistka Julia Tomkiewicz utworem "Hallelujah" wyśpiewała sobie trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Wyróżnienie w kategorii klas IV-VI otrzymały 2 solistki: Natalia Bęben z klasy czwartej i Gabriela Kmon z klasy szóstej oraz duet z klasy piątej: Klaudia Kijowska i Aleksandra Zych. Dziewczynki kolejno pięknie zinterpretowały piosenki: Celine Dion "My Heart Will Go On", Taylor Swift "Blank Space", Katy Perry "Roar". Klaudia Kijowska zagrała utwór Katy Perry na gitarze, czym zachwyciła zgromadzoną na widowni publiczność.

Konkursowi przyglądali się nie tylko dyrektor, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół w Korczynie, ale również przedstawiciel wydawnictwa Pearson - Bartosz Kusy. Po ogłoszeniu werdyktu oraz wręczeniu statuetek przez dyrektora Zespołu Szkół w Korczynie - Artura Stodolaka, najbardziej cieszyły się zdobywczynie głównych nagród i miejsc, ale nikt nie został bez pamiątkowego dyplomu oraz słodkości ufundowanych przez Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej w Korczynie. Delikatesy Centrum w Ustrzykach Dolnych zaopatrzyły każdego młodego wykonawcę w napój i wafelki.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Korczynie, a sponsorami nagród książkowych oraz innych "angielskich" gadżetów jak również statuetek: Rada Rodziców przy SP w Korczynie, Wydawnictwo Pearson i Wydawnictwo Macmillan Education. Sponsorom dziękujemy, wszystkim uczestnikom Konkursu Piosenki Angielskiej "Let’s sing in English" gratulujemy wspaniałych występów i oczywiście zapraszamy za rok na kolejną edycję konkursu.

Anna Grzesik

zdjęcia: Anna Grzesik

Tags: konkurs, piosenka, język angielski