XI Gminny Konkurs Matematyczny Czar Par

Dnia 1 kwietnia br w Zespole Szkół w Korczynie odbył się XI Gminny Konkurs "Matematyczny Czar Par". Uczniowie ze szkół w Komborni, Węglówki, Krasnej i Korczyny zmagali się z matematycznymi zadaniami, które w tym roku były podzielone na pięć stanowisk: zadania tekstowe, rozcinanie figur, rachunek pamięciowy, czy wiesz, że..., żyj zdrowo i trzymaj formę.

Po otwarciu konkursu przez wicedyrektora Zespołu Szkół w Korczynie Dorotę Półchłopek-Pleban, uczniowie z Zespołu Szkół w Korczynie, pod opieką nauczycielek Ewy Sikory i Alicji Pudło przedstawili scenkę profilaktyczną pod tytułem: "Powiedz nie".

Po tym pouczającym wstępie, zawodnicy rozpoczęli konkursowe zmagania.

Laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali:

- w kategorii klas czwartych: Klaudia Sabat i Eliza Rzeszutek z SP w Korczynie,
- w kategorii klas piątych: Joanna Fiejdasz i Julia Tomkiewicz z SP w Korczynie.

W kategorii klas czwartych II miejsce zajęli: Szymon Szmyd i Maciej Płaza, a III miejsce Filip Garncarczyk i Mateusz Korona z SP w Korczynie.

W kategorii klas piątych II miejsce zdobyli Natalia Budyń i Paweł Borsuk z SP w Węglówce, a III miejsce Natalia Kraś i Joanna Ignarska z SP w Korczynie.

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody. Uczestnicy zmagań, mimo rywalizacji, świetnie się bawili i ciekawie spędzili czas, przeżywając niecodzienną przygodę z matematyką.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu imprezy, w tym nauczycielom przygotowującym uczniów i czuwającym nad organizacją przedsięwzięcia, a także sponsorom: Wójtowi Gminy Korczyna, Dyrektorowi Zespołu Szkół w Korczynie, Radzie Rodziców oraz F.H.U. Plus-Bis w Korczynie , dzięki którym możliwe było zakupienie nagród i poczęstunku dla dzieci.

Organizatorzy:
Agata Bienia i Barbara Moskal- Puz

zdjęcia: archiwum Zepołu Szkół w Korczynie