Przeboje Rihanny i Shakiry w Zespole Szkół w Korczynie

III Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej "Let’s sing in English"

Dnia 31 maja 2016 r. w Zespole Szkół w Korczynie zaprezentowało się 28 wykonawców z całej gminy: ze Szkoły Podstawowej w Krasnej, Szkoły Podstawowej w Czarnorzekach, Zespołu Szkół w Komborni i Korczyny. Ze sceny można było usłyszeć wielkie przeboje w wersji uczniów klas I-VI szkół podstawowych (solistów i duetów). Najczęściej wybieraną przez nich piosenką była "Diamonds" Rihanny i "Try everything" Shakiry. Pojawiły się też utwory Taylor Swift, Carly Rae Jepsen, Margaret, Kelly Clarkson, Adele, Michała Szpaka czy piosenka z filmu pt. "Kraina lodu".

W konkursie piosenki angielskiej liczy się nie tylko piękny głos, ale także opanowanie języka angielskiego, dobór repertuaru dostosowany do wieku i możliwości wokalnych uczestników, muzykalność, estetyka stroju oraz ogólne wrażenie artystyczne. Jury w składzie: pani Iwona Kłaczyńska-Lasek (przewodnicząca), pani Alina Czyż i pani Magdalena Gonet dokonujące wyboru nie miało łatwej pracy. Spośród 18 solistów i 5 duetów wyłoniono najlepszych w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VI. Pierwsze miejsce przyznano duetowi: Natalia Bęben & Oliwia Materniak z klasy trzeciej za piosenkę "Shake it off"oraz solistkom: Martynie Janik z klasy trzeciej, która wykonała utwór Margaret "Wasted" i Gabrieli Kmon z klasy piątej za piosenkę "I wanna dance with somebody". Drugie miejsce jury przyznało duetowi z klasy drugiej: Aleksandra Zajchowska & Alicja Buczek, które zaśpiewały piosenkę pt.  "Supercalifragilisticexpialidocious" z musicalu "Mary Poppins". W grupie wiekowej klas IV-VI prym wiodły solistki: Zuzanna Glazar z klasy czwartej (w piosence "Heartbeat song") i Zuzanna Wojnar z klasy szóstej (w utworze Michała Szpaka  "Color of your life"). III miejsce przyznano Wiktorii Grochmal z Czarnorzek, która pięknie zinterpretowała piosenkę "Diamonds", a wyróżnienie w tej samej kategorii wiekowej otrzymał duet z Komborni: Julia Józefczyk & Klaudia Lenart z klasy trzeciej za wdzięczną piosenkę "What’s the weather?". Szóstoklasistka Maria Puz utworem "Diamonds" wyśpiewała sobie trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Joanna Gazda za wykonanie "Skyfall" otrzymała wyróżnienie. Po ogłoszeniu werdyktu najbardziej cieszyły się oczywiście zdobywczynie głównych nagród i miejsc, ale nikt nie został bez pamiątkowego dyplomu i kubka z logo konkursu, ufundowanego przez pana Wojciecha Ignarskiego - przewodniczącego Rady Rodziców SP w Korczynie.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Korczynie, a sponsorami nagród książkowych (w tym słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich) oraz innych "angielskich" gadżetów: Rada Rodziców przy SP w Korczynie, Wydawnictwo Pearson i Wydawnictwo Macmillan Education. Delikatesy Centrum w Ustrzykach Dolnych zaopatrzyły każdego młodego wykonawcę w napój i słodkości. Sponsorom dziękujemy, wszystkim uczestnikom III Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej "Let’s sing in English" gratulujemy wspaniałych występów i oczywiście zapraszamy za rok do Korczyny na kolejną edycję konkursu.

Anna Grzesik

zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół w Korczynie