Bezpieczna droga do szkoły – Poczuj się bezpiecznie

W Szkole Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Korczynie pierwsze rozmowy o bezpiecznej drodze do szkoły i z powrotem odbywają się zawsze na początku września. Tak też stało się w roku bieżącym, miało to miejsce podczas spotkań z wychowawcami w dniu inauguracji roku szkolnego oraz na zajęciach. Dzieci z klas pierwszych odbyły również tematyczny spacer po najbliższej okolicy. W plenerze oglądały różne miejsca przeznaczone do poruszania się pieszych - drogę z chodnikiem, drogę bez chodnika, przejście przez ulicę w oznakowanym miejscu lub w miejscach bez oznakowania. Wykonywały także ćwiczenia praktyczne - rozpoznawanie znaków, przechodzenie przez drogę.

Wszystkie dzieci z klas 1-3 aktywnie uczestniczyły w spotkaniu z policjantką z Komisariatu w Korczynie - starszą sierżant Dorotą Grochmal. Funkcjonariuszka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcała do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegała najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.

Pod koniec października został ogłoszony konkurs plastyczny BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY – "POCZUJ SIĘ BEZPIECZNIE". Pomysłodawcą hasła i fundatorem nagród dla uczestników była firma AROMA CAR, którą reprezentowała p. Katarzyna Lepucka. W konkursie brali udział wszyscy uczniowie klas 1- 3. Uczestnicy za pomocą wybranych technik plastycznych pięknie przedstawili różne sytuacje związane z ruchem drogowym, z udziałem dzieci. Przedstawiono zachowania prawidłowe, ale też te, które są zabronione.

 

Najlepsze prace zawisły na wystawie, która wzbudziła zainteresowanie wielu uczniów. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce 19 listopada 2019 roku. W obecności policjantki i przedstawicielki fundatora nagród - firmy AROMA CAR, dyrektor szkoły Artur Stodolak podziękował uczestnikom konkursu, wychowawcom i wszystkim organizatorom za zaangażowanie. Nagrody bardzo się spodobały dzieciom, a co najważniejsze, na pewno przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa na drogach wśród najmłodszych ich użytkowników.

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie