Wyślij pączka do Afryki 2019

W lutym 2019 r. Szkoła Podstawowa w Korczynie po raz siódmy  przyłączyła się do akcji "Wyślij pączka do Afryki". Jej organizatorem jest Fundacja Kapucyni i Misje, a celem pozyskanie środków na projekty realizowane w Afryce.

Fundacja Kapucyni i Misje została powołana do życia w 2010 r., aby pomagać ubogim w dwóch krajach afrykańskich, w Czadzie i Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie pracują misjonarze z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej. Bracia misjonarze wyjechali do Afryki, aby głosić Dobrą Nowinę, udzielać sakramentów świętych, budować wspólnotę Kościoła i swoim życiem dawać świadectwo umiłowania Boga i bliźniego. W Afryce spotkali ludzi bardzo ubogich, cierpiących z powodu braku wody, żywności i lekarstw, dlatego podjęli prace również na polu działalności humanitarnej. Pomagają budować studnie, szkoły, szpitale, rozdają żywność i leki. Tegorocznej akcji patronuje hasło "Podaruj dzieciom szkołę".

Rachunek jest prosty:
pączki = posiłki dla osieroconych dzieci,
pączki = czysta, zdrowa woda z 3 nowych studni,
pączki = edukacja dla dzieci z buszu,
pączki = operacja dla niepełnosprawnych,
pączki = nowe kaplice w 3 wioskach w buszu,
pączki = nowe boisko, plac zabaw dla dzieciaków i wiele innych.

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie włączyli się w to przedsięwzięcie. Zorganizowanie powyższej akcji było możliwe również dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców, którzy z ogromnym zrozumieniem podeszli do problemu i wspierali naszą placówkę znakomitymi, przygotowanymi własnoręcznie, słodkościami. Nie brakowało również smakoszy chętnych na zakup słodkości, a tym samym na pomoc misjom w Afryce. Szkolnymi organizatorami i koordynatorami akcji były: Alicja Pudło i Ewa Sikora.

Pomóc można przede wszystkim, kupując "wirtualnego pączka" na stronie www.paczek.kapucyni.pl. Po wejściu na wspomnianą stronę można zakupić dowolną liczbę "wirtualnych pączków" i w ten sposób wesprzeć dożywianie dzieci lub inne projekty prowadzone przez misjonarzy.

Głównym dniem akcji jest Tłusty Czwartek, ale wpłat i zakupów będzie można dokonywać przez cały Wielki Post aż do Świąt Wielkanocnych. Numer konta do przelewów tradycyjnych:

26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 (z dopiskiem "Pączek dla Afryki")

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie.

Alicja Pudło
Ewa Sikora

zdjęcie: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: akcja charytatywna, Afryka