Wolontariusze z naszej Szkoły aktywni na rzecz WOŚP

W bieżącym roku podczas 26 finału WOŚP pozyskiwała środki "na wyrównanie szans w leczeniu noworodków". Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Korczynie aktywnie zaangażowali się w kolejną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tegoroczna pomoc ze strony młodzieży i kadry SP w Korczynie miała charakter wielopłaszczyznowy. Pierwszą inicjatywą była dyskoteka andrzejkowa dla siódmoklasistów i gimnazjalistów połączona ze zbiórką pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski, nauczycielki: Ewa Sikora, Jolanta Michalik-Kozioł i wychowawcy klas gimnazjalnych.

W następnych tygodniach na terenie szkoły odbywały się tzw. "słodkie dni", podczas których młodzież sprzedawała domowe wypieki oraz desery. Dodatkowo dzieci i młodzież przeprowadziły zbiórkę drobniaków. Wszystkie akcje zasiliły konto fundacji WOŚP kwotą  1100 złotych. Wolontariusze włączyli się również w organizację wielkiego finału WOŚP, aktywnie współpracując z organizatorami WOŚP w RCKP.

14 stycznia, w dniu wielkiego finału WOŚP, korczyńscy wolontariusze apelowali do ludzi dobrej woli o pomoc dla najmłodszych i najstarszych członków naszego społeczeństwa. Młodzież od rana kwestowała na terenie Krosna oraz na korczyńskim rynku. Pełni optymizmu i zapału obdarowywali mieszkańców Krosna i Korczyny czerwonymi serduszkami w zamian za każdy gest wspierający inicjatywę Jurka Owsiaka. Życzliwość i hojność mieszkańców okazała się być niezawodna.

Młodzi wolontariusze wspomagali również organizatorów Bajkowego Balu Rodzinnego, organizowanego przez Fundację Wielkie Serce dla Dzieci.

Ów sukces stał się również w dużej mierze udziałem opiekunów zaangażowanych we współorganizację akcji w naszej szkole, m. in. Ewy Sikory, koordynatora akcji w SP w Korczynie, Alicji Pudło i Jolanty Michalik-Kozioł.

Reasumując, w 26 akcji WOŚP udział wzięło wielu uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej w Korczynie. Niemały to wkład w tę szczytną inicjatywę. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz darczyńcom za wyjątkową hojność, podkreślając znany powszechnie fakt, że dobro procentuje.

Ewa Sikora
Jolanta Michalik-Kozioł
Alicja Pudło

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: akcja charytatywna, WOŚP, dyskoteka