W świątecznej atmosferze

Każdy grudniowy dzień wydaje się taki sam. Wszędzie daje się czuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, których nie możemy się doczekać. Na szczęście uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność doświadczyć atmosfery tego pięknego czasu. W dniu 14 grudnia 2017 roku część korczyńskiej społeczności szkolnej wybrała się do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Krośnie. Uczestniczyliśmy w pięknym koncercie z udziałem młodych muzyków.

Zostaliśmy przywitani przez narratorki, które przybliżyły nam to, co wydarzy się na scenie. Koncert rozpoczął się od pięknych kolęd granych na instrumentach smyczkowych. Następnie zachwycił nas chór prezentujący polskie jak i zagraniczne utwory świąteczne. Pięknemu wokalowi artystów towarzyszył akompaniament w wykonaniu muzyków grających na wszelakich instrumentach dętych i perkusyjnych.

Na zakończenie koncertu zaśpiewała wokalistka, która wybitnym i aksamitnym głosem doprowadziła do gromkich braw. Koncert okazał się bardzo udany, a wszyscy, opuszczając salę koncertową, byli bardzo zadowoleni.

Maciej Stodolak

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: Krosno, koncert