Uczniowie z Korczyny w PWSZ

W piątek 6. października 2017 r. w dwóch kampusach Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej – w rynku w Krośnie przy ul. Kazimierza Wielkiego oraz w Suchodole (przy ul. Dmochowskiego) odbyły się wykłady i warsztaty promujące naukę pt. "Dzień Nauki". W tegorocznej edycji uczelnianej imprezy uczestniczyli uczniowie klas szóstych i siódmych Szkoły Podstawowej w Korczynie, pod opieką nauczycieli: Alicji Pudło, Magdaleny Korony, Agaty Gazdy, Anny Wajdy-Koper, Anny Grzesik, Piotra Polakowskiego i Janusza Paradysza. Sesja dzienna trwała w godzinach 11.00 – 14.00 i obejmowała dwa panele naukowe: humanistyczny i techniczny.

Szóstoklasiści uczestniczyli w warsztatach: Czy dom zbudowany na piasku to zły pomysł?, Czy siłę można zobaczyć w kolorze?, Jaka siła zniszczy beton?, Zaczarowany świat chemii, Doświadczenia przyrodnicze, Kulisy programowania smartfonów, Gorączka złota w PWSZ. Program był niezwykle ciekawy, a uczniowie bardzo wsłuchani w wykłady oraz zaangażowani w eksperymenty. Dużym zainteresowaniem z ich strony cieszyły się doświadczenia chemiczne i przyrodnicze, w trakcie których eksperci przybliżali im tajniki wiedzy z zakresu chemii i fizyki. Każdy uczeń klasy szóstej wyszedł z kampusu uśmiechnięty i bogatszy o nowe doświadczenia, trzymając w ręku znalezioną przez siebie bryłkę złota.

Z kolei uczniowie klas siódmych i ich opiekunowie z uwagą wysłuchali interesującego wykładu: "Status wulgarności we współczesnym dyskursie publicznym", prowadzonego przez prof. PWSZ - Kazimierza Sikorę. Następnie młodzież wzięła udział w atrakcyjnych warsztatach, takich jak m.in.: O wielorakiej inteligencji człowieka, Pisanie na wodzie (nie)możliwe?, Informatyka w turystyce.

Zadowoleni uczniowie zadeklarowali, że w przyszłym roku na pewno powtórzą to ciekawe doświadczenie, uczestnicząc w podobnych zajęciach.

Anna Grzesik, Magdalena Korona

zdjęcia: Anna Grzesik, Magdalena Korona

Tags: Krosno, PWSZ