• Start

Pierwszy dzień wiosny 2022

21 marca to wyjątkowy dzień dla społeczności szkolnej. Już od tygodni z niecierpliwością czekamy na cieplejszy wietrzyk i jasne promienie słońca. Od zarania dziejów w ten dzień ludzie urządzali święta ku czci nadchodzącej wiosny , która symbolizowała życie .

Tegoroczne obchody przygotowane, jak co roku, przez samorząd uczniowski miały jeszcze szczytny, charytatywny cel. Zorganizowaliśmy kiermasz słodkości pod hasłem "Dzieci z Korczyny dla dzieci z Ukrainy". Zebraliśmy kwotę 1539,52 zł, którą przekazaliśmy na konto Fundacji "Wielkie Serce dla Dzieci", z przeznaczeniem na pomoc ukraińskim dzieciom przybyłym w nasze okolice.

Obok działań wolontariackich znalazło się też miejsce na zabawę. Były kolorowe, pomysłowe, wiosenne przebrania, docenione przez złożoną z uczniów komisję konkursową. Za najciekawsze uznano stylizacje:

  • Izabeli Zwiercan z kl. VIII f
  • Marii Zych i Julianny Jakubik z kl. VIII f
  • Mileny Kuligi z kl. V c.

Dziewczęta nagrodzono słodkimi upominkami.

Wzięliśmy również udział w ogólnopolskiej akcji "DZIEŃ BEZ PLECAKA". Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością. Zamiast nudnych plecaków pojawiły się wiklinowe koszyki, walizki, wiaderka, domki dla lalek, pudełka czy nawet wózki sklepowe. Niektórzy uczniowie w porozumieniu z nauczycielami prowadzili wesołe i pomysłowe lekcje.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za współpracę i zabawę. To był wyjątkowy dzień. Zachęcamy do spacerów i poszukiwania pierwszych oznak budzącej się do życia przyrody.

Anna Paradysz VIII b
Samorząd Uczniowski
Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: pierwszy dzień wiosny