Mierzymy wysoko! 24. Finał WOŚP

W niedzielę 10 stycznia 2016 roku podczas 24 Finału WOŚP zbierała fundusze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Korczynie aktywnie zaangażowali się w kolejną akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czyniąc to na kilku płaszczyznach

 Pierwszą inicjatywą była dyskoteka andrzejkowa dla gimnazjalistów połączona ze zbiórką pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Organizacją imprezy zajął się Samorząd Uczniowski, nauczycielki: Ewa Sikora, Jolanta Michalik-Kozioł i wychowawcy klas gimnazjalnych.

W następnych tygodniach na terenie szkoły odbywały się tzw. SŁODKIE DNI, podczas których młodzież sprzedawała domowe wypieki oraz desery. Obie akcje zasiliły konto fundacji WOŚP kwotą 841,85 złotych. Wolontariusze włączyli się również w organizację wielkiego finału WOŚP, aktywnie współpracując z organizatorami WOŚP w RCKP.

 9 stycznia młodzi wolontariusze wspomagali organizatorów Balu Rodzinnego (tj. RCKP oraz Koło "Dziecko w Krośnie").

Natomiast 10 stycznia, w dniu wielkiego finału WOŚP, korczyńscy wolontariusze apelowali do ludzi dobrej woli o pomoc dla najmłodszych i najstarszych członków naszego społeczeństwa. Młodzież od 7.30 rano kwestowała na terenie Krosna oraz na korczyńskim rynku. Pełni zapału obdarowywali mieszkańców Krosna i Korczyny czerwonymi serduszkami w zamian za każdy gest wspierający inicjatywę Jurka Owsiaka. Życzliwość mieszkańców okazała się być jak zwykle niezawodna.

Ów sukces stał się również w dużej mierze udziałem opiekunów zaangażowanych we współorganizację akcji w naszej szkole, m. in. Ewy Sikory, koordynatora akcji w ZS w Korczynie, Alicji Pudło, Anny Grzesik, Magdaleny Prajsnar i Jolanty Michalik-Kozioł.

Reasumując, w tegorocznej akcji WOŚP udział wzięło 42 uczniów i kilku nauczycieli Zespołu Szkół w Korczynie. Wiele inicjatyw charytatywnych wciąż przed nami, pamiętajmy więc o słowach Platona: "Celem naszych czynów powinno być czynienie dobra".

Ewa Sikora

Zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół w Korczynie