Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej w Korczynie

"Raz do roku jest taki dzień,
który przemija jak piękny sen.
Wszystkie kobiety, panie i matki,
w dniu tym dostają pachnące kwiatki."

8 marca to wyjątkowy dzień w naszej szkole, dzień pełen uśmiechu i radości. Nie może być inny, bo to "Dzień Kobiet", święto wszystkich Pań, tych dużych i tych najmłodszych. Na ten szczególny dzień uczniowie kl. I c  i kl. I a, pod opieką wych. Jolanty Kwiatkowskiej i Pauliny Biedki przygotowali wspaniały program artystyczny. Na uroczystość z okazji Dnia Kobiet zostały zaproszone Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, podopieczni Domu Dziennego Pobytu Senior - Wigor wraz z opiekunami, panie z Gminnego Zespołu Administracyjnego Szkół, z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, zastępca wójta pani Katarzyna Urbanek, panie pracujące w naszej szkole , uczniowie klas I-III i panie wychowawczynie.

 

Mali artyści z zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, prezentowali piękne układy taneczne. Mimo tremy towarzyszącej występom przed licznie zgromadzoną publicznością wszystko znakomicie się udało. W tak miłej i pełnej życzliwości atmosferze wszyscy świetnie się bawili. Z ust zaproszonych gości popłynęły słowa wdzięczności, podziękowań i uznania dla pracy młodych artystów i ich wychowawczyń.

 

 

Występ nagrodzony został gromkimi, spontanicznymi brawami i pysznymi słodkościami ufundowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich, podopiecznych Domu Dziennego Pobytu Senior – Wigor i pana dyr. szkoły Artura Stodolaka, który na zakończenie złożył wszystkim paniom życzenia z okazji ich święta i podziękował najmłodszym uczniom naszej szkoły za wspaniały występ.

Jolanta Kwiatkowska

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie