Jasełka 2019 w Szkole Podstawowej w Korczynie

Jest taki dzień,
Bardzo ciepły, choć grudniowy,
dzień zwykły dzień,
w którym gasną wszelkie spory(...)

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości i radości, z którym wiąże się wiele zwyczajów: choinka, śpiew kolęd i pastorałek, składanie sobie życzeń, dzielenie się opłatkiem. Jest to czas kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, mili i zapominają o troskach dnia codziennego. 19 grudnia w uroczystą atmosferę świąt Bożego Narodzenia naszą szkołę wprowadzili uczniowie klas pierwszych, przedstawiając jasełka pod opieką pań: Jolanty Kwiatkowskiej, Pauliny Biedki, Maksymiliany Polakowskiej oraz siostry katechetki Doroty Horodeckiej.

Zaprezentowana przez dzieci interpretacja historii narodzin Jezusa wywołała wiele emocji. Zgodnie z tradycją bohaterami przedstawienia byli: Maryja i Józef, trzej królowie, pasterze i anioły. Wszyscy mali aktorzy, występując w pięknych strojach i na tle wymownej scenografii, z wielkim przejęciem odegrali swoje role. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami, pastorałkami i tańcami, tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i obdarowani słodkościami przez zaproszonych gości z Senior Wigor w Korczynie i Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Pan dyr. Artur Stodolak złożył wszystkim życzenia świąteczne i podziękował najmłodszym uczniom naszej szkoły za tak wspaniały występ.

Jolanta Kwiatkowska

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: jasełka