Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Dnia 2 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Korczynie rozpoczęli nowy rok szkolny 2019/2020. Zainaugurowano go uroczystą mszą świętą w sanktuarium św. bpa J. S. Pelczara. Następnie dyrektor placówki, Artur Stodolak przed budynkiem szkolnym powitał licznie zgromadzonych uczniów, ich rodziców i wszystkich pracowników szkoły. Podziękował także za przybycie zaproszonym gościom.

Dyrektor wyraził nadzieję, że rozpoczynający się rok szkolny upłynie w miłej, przyjaznej atmosferze oraz będzie obfitował w liczne sukcesy na płaszczyźnie dydaktycznej oraz wychowawczej. Przypomniał, że uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej na dotychczasowych zasadach będą otrzymywali bezpłatne podręczniki i ćwiczenia do obowiązujących zajęć edukacyjnych.

Dyrektor poinformował, że w naszej szkole w 27 oddziałach 59 nauczycieli będzie uczyło łącznie 528 uczniów. Następnie przedstawił wychowawców klas pierwszych edukacji wczesnoszkolnej: kl. I a – P. Biedkę kl. I b – M. Polakowską, kl. I c – J. Kwiatkowską, wychowawców klas czwartych: kl. IV a – M. Koronę, IV b – J. Zycha, kl. IV c – E. Sikorę, VI c- B. Moskal – Puz , wychowawców klas siódmych : kl. VII a – A. Koronę, kl. VII b – G. Wącław, kl. VIIc – D. Jakubik- Głód oraz kl. VIII b- Jerzego Prajznera.

Po krótkim występie artystycznym w wykonaniu uczennic naszej szkoły dyrektor   zaprosił uczniów na spotkanie z wychowawcami.

E. Wołczański

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie