Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej w Korczynie

Kolejny rok, kolejny marzec i kolejne święto, sympatyczne i miłe – Dzień Kobiet. I chociaż wielu wzrusza tylko ramionami, kręci głową z politowaniem czy dezaprobatą lub głośno oznajmia, że ósmego marca nie należy specjalnie świętować, to zgodnie z tradycją, wielu panów młodszych i starszych uhonorowało w tym dniu swoje panie. Bo przecież o ile uboższy i szary byłby bez nich świat?!

Wychodząc z takiego założenia, uczniowie kl. III c wraz z wychowawczynią Jolantą Kwiatkowską  postanowili uczcić piękniejszą część świata - nasze większe i mniejsze kobiety. Na uroczystość z okazji Dnia Kobiet zostały zaproszone Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, podopieczni Domu Dziennego Pobytu Senior – Wigor wraz z opiekunami, panie pracujące w naszej szkole , uczniowie klas I-III i panie wychowawczynie. Mali artyści z zaangażowaniem recytowali wiersze, pięknie śpiewali piosenki i wspaniale tańczyli. W tak miłej i pełnej życzliwości atmosferze wszyscy świetnie się bawili. Na zakończenie każda z pań otrzymała symboliczny prezent.

Z ust zaproszonych gości popłynęły słowa wdzięczności, podziękowań i uznania dla pracy młodych artystów i ich wychowawczyni. Występ nagrodzony został gromkimi, spontanicznymi brawami i pysznymi słodkościami.

Jolanta Kwiatkowska

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: Dzień Kobiet