Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 22.06.2018 r. w całej Polsce uroczyście zakończono rok szkolny 2017/18. Społeczność Szkoły Podstawowej w Korczynie dzień ten tradycyjnie rozpoczęła mszą świętą odprawianą w Sanktuarium św. Bpa J. S. Pelczara. Następnie goście, dyrekcja, rodzice, nauczyciele i uczniowie zebrali się w dużej sali gimnastycznej.

Wszystkich zebranych powitał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Korczynie – Pan Artur Stodolak. Dokonał on podsumowania kończącego się roku szkolnego, pełnego zaangażowania ze strony uczniów, ich aktywnego zaangażowania w zadania rozwijające pasje i zainteresowania edukacyjne. Wspomniał o sukcesach wychowanków naszej szkoły osiąganych zarówno w konkursach dydaktycznych, jak i sportowych. Pan Dyrektor podziękował również nauczycielom za ich zaangażowanie oraz całoroczny trud.

Podczas uroczystości głos zabrał również Wójt Gminy Korczyna – Pan Jan Zych. Pogratulował uczniom wspaniałych wyników w nauce, rodzicom – fantastycznych dzieci oraz życzył wszystkim udanego wakacyjnego wypoczynku.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Korczynie w ciągu całego roku aktywnie angażowali się w działalność charytatywną. Podsumowała ją, dziękując równocześnie za ofiarną i efektywną współpracę, Pani Kamila Bogacka – Prezes Stowarzyszenia "Czyń Dobro Mimo Wszystko". 

Kolejno nastąpił przyjemny moment dla tych, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz nienagannej postawie osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce.  Pan Dyrektor wraz z wychowawcami klas wręczył wyróżnionym uczniom okolicznościowe dyplomy. 

Po części oficjalnej uczniowie zaprosili nas  do wysłuchania i obejrzenia programu artystycznego, w którym wystąpiły szkolne zespoły taneczne Gracja prowadzone przez państwa Halinę i Andrzeja Orszulak oraz grupa baletowa pod kierunkiem pani Moniki Wagi, a zaśpiewały dla nas Gabrysia Kmon i Natalka Bęben.

Na koniec absolwenci podkreślili, że w tym dniu przepełniała ich nie tylko radość ze zbliżających się wakacji, ale i smutek rozstania. Nadszedł dzień, w którym przyszło im się pożegnać. Jeszcze raz wyrazili swoje podziękowania za przekazywaną im wiedzę, za trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. Życzyli wszystkim nauczycielom oraz wychowawcom zdolnych uczniów i wielu radości w szkolnym życiu.

Na zakończenie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Korczynie życzył wszystkim, by zaczynające się wakacje były wspaniałym i bezpiecznym wypoczynkiem.

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie


Absolwenci Gimnazjum w Korczynie

Tags: zakończenie roku szkolnego, absolwenci