Witamy Babcie i Dziadków w korczyńskiej szkole!

Dzisiaj mamy wielkie święto - Babci i Dziadziusia.
Więc życzenia wnuczek składa, wierszyk mówi wnusia.

Tak właśnie było 23 i 24 stycznia w Szkole Podstawowej w Korczynie, gdzie dzieci z klas II b i II c wraz z wychowawczyniami przygotowały dla swoich kochanych babć i dziadziusiów piękne przedstawienia.

Klasa II b zaprosiła swoich gości na jasełka. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wcielili się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów oraz trzech króli przybywających złożyć pokłon Dzieciąteczku narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, pastorałki, wesołe piosenki i tańce przy szopce, które napełniły wszystkich radością. Gra małych aktorów była  pełna szczerości,  prostoty i ciepła. Babcie i dziadkowie  wspólnie z wnukami pięknie kolędowali przy akompaniamencie grającego na keyboardzie wnuka.

Natomiast uczniowie z klasy II c to wspaniali tancerze. Dzieci wystrojone w krakowskie stroje zaprezentowały się przed babciami i dziadziusiami w wesołym, roztańczonym programie. Piosenki, wierszyki oraz skoczne, ludowe pląsy bardzo podobały się gościom i wprawiły ich w karnawałowy i radosny nastrój, a inscenizacja przy muzyce „babuszki – staruszki” wywołała gromkie brawa. Z pewnością niejednej babci czy dziadkowi nogi same rwały się do tańca.

Oba przedstawienia zachwyciły gości, a także dostarczyły wielu wzruszeń i dumy z wnucząt. Dzieci złożyły babciom i dziadkom serdeczne życzenia i wręczyły samodzielnie wykonane laurki.  Nie zabrakło również miłych pogawędek przy herbatce i pysznym ciasteczku w szkolnej jadalni. Cieszy fakt, że piękna tradycja szkolnych przedstawień dla seniorów nie ustaje. Dzieci z klas młodszych wraz z nauczycielkami każdego roku z chęcią angażują się w te imprezy. Dla tych wyjątkowych gości – babć i dziadziusiów - bramy korczyńskiej szkoły są zawsze otwarte.

Maksymiliana Polakowska
Jolanta Kwiatkowska

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: Dzień Babci, Dzień Dziadka