Wizyta abpa Adama Szala w Szkole Podstawowej w Korczynie

28 br. września szkołę w Korczynie odwiedził abp Adam Szal. Z tej okazji młodzież przygotowała przedstawienie Św. Józef Sebastian Pelczar – pasterz według Serca JezusowegoSpołeczność szkolna miała okazję zobaczyć - w formie pantomimy i stopklatki - drogę do świętości Józefa Sebastiana Pelczara, która rozpoczęła się w Korczynie. Widzowie prowadzeni byli przez najważniejsze miejsca związane z życiem i realizacją marzeń patrona szkoły.

Uczestniczyli w narodzinach, chrzcie, pierwszej Komunii św. Przeżywali rozterki młodego Józefa, który odkrywał swoje powołanie do kapłaństwa. Nie zabrakło scenek, w których ks. Józef udawał się na pielgrzymki i wzrastał, wpatrując się w serce Maryi i Jezusa. Ten szlak, to również spotkania z ludźmi z całego świata, którym, już jako biskup, wskazywał drogę do Jezusa. To wędrówka z Maryją i wytrwanie do końca przy krzyżu. Całość przedstawienia  zapisana była  w ramach czasowych, kiedy to Bóg otworzył, a potem  zamknął „Księgę jego życia”.

Spektakl został przyjęty z entuzjazmem przez widownię zgromadzoną w sali gimnastycznej. Na koniec spotkania ksiądz  arcybiskup Adam Szal  w serdecznych słowach zwrócił się do uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły, podkreślając, że w życiu - wzorem św. bpa Pelczara – warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji.

ks. Dominik Długosz

zdjęcia: archiwum Szkoły Podstawowej w Korczynie

Tags: akademia, spotkanie