Bal gimnazjalny 2017

Środa 14. czerwca 2017r. była szczególnym dniem dla uczniów klas III gimnazjum. Wtedy właśnie  odbył się IV bal gimnazjalny, zorganizowany przez trzecioklasistów i ich rodziców.

Wszystkich zgromadzonych  powitał dyrektor Zespołu Szkół- Artur Stodolak, który podkreślił, jak ważne jest to spotkanie dla uczniów, którzy niedługo opuszczą mury szkoły. Kolejno głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Julia Zawojska, dziękując w imieniu uczniów za wspólnie spędzone chwile i podkreślając rolę wszystkich nauczycieli w procesie kształcenia i wychowania młodego pokolenia.

Następnie uczniowie odtańczyli poloneza, po czym zaprosili swych wychowawców: Ewę Sikorę (kl. IIIa), Magdalenę Koronę (kl. IIIb), Agatę Gazdę (kl. IIIc) i pana dyrektora do obejrzenia krótkich filmów, nawiązujących do dziewięciu lat, spędzonych w Zespole Szkół.

Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, nadszedł czas na poczęstunek, który dał siłę do tego, by przez kolejne godziny bawić się w rytm przebojów, przygotowanych przez DJ-a Wituchę. Wychowawczynie zostały  obdarowane przez swych uczniów gorącymi życzeniami, kwiatami i zadedykowanymi im piosenkami. Nie zabrakło też licznych, zabawnych konkursów, w które zostali zaangażowani i uczniowie, i nauczyciele. Wszyscy bawili się doskonale, włączając w to opiekunów, którzy prawie nie schodzili z parkietu. Emocje sięgnęły zenitu, gdy dla zaproszonych gości zagrał legendarny zespół AC/DC, w którym gościnnie wystąpił pan dyrektor, dając popis gry na gitarze.

Wspaniała zabawa skończyła się tuż przed północą. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ta uroczystość na zawsze pozostanie w pamięci jej uczestników.

Magdalena Korona

zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół w Korczynie

Tags: bal gimnazjalny