Są takie święta

Już od początku kwietnia w Zespole Szkół w Korczynie odczuwało się atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci poznawały zwyczaje i tradycje świąteczne: malowały pisanki, robiły zajączki, koszyczki, palmy, stroiki na stół wielkanocny i dekoracje do kącików zainteresowań. W klasach zrobiło się wiosennie, kolorowo i pachniało świętami. 10 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Świętom Wielkanocnym.

Uczniowie kl. I c, pod kierunkiem wychowawczyni - Jolanty Kwiatkowskiej - przedstawili opartą na Nowym Testamencie inscenizację opowiadającą o zmartwychwstaniu Jezusa. Piękne kostiumy, bogata scenografia, a przede wszystkim znakomita gra aktorska sprawiły, że przedstawienie oglądano ze skupieniem i powagą. Celem tej uroczystości było przybliżenie uczniom zwyczajów i tradycji najradośniejszych ze świąt – Świąt Wielkanocnych.

Warto nadmienić, że w spotkaniu uczestniczyli po raz pierwszy goście z Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor w Korczynie. Z uwagą, a także wzruszeniem wysłuchali oni uczniów i nagrodzili za piękny występ gromkimi brawami oraz słodyczami.

Na zakończenie uroczystości ks. Proboszcz Edward Sznaj pogratulował młodym artystom i złożył wszystkim życzenia wielkanocne.

s. Anna Macina

zdjęcia: archiwum Zespołu Szkół w Korczynie